Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Som Gayrimenkul Değerleme’den Teknik İnceleme Raporu

SOM Gayrimenkul Değerleme tarafından hazırlanan Teknik İnceleme Raporu, belediyede ve tapuda mülkün yasal durumunun sorgulanması ve yasalar karşısında değerini etkileyebilecek her türlü incelemenin yapılarak, satın alınacak mülkün, değerini veya devrini etkileyebilecek faktörleri belirlemek amacıyla hazırlanıyor.

yapi.com.tr
Som Gayrimenkul Değerleme’den Teknik İnceleme Raporu

SOM Gayrimenkul Değerleme, gelen yoğun talepler üzerine, gayrimenkulün fiziksel ve yasal durumunu detaylı biçimde ortaya koyan Teknik İnceleme Raporları da hazırlıyor. SOM Gayrimenkul Değerleme uzmanları, Teknik İnceleme Raporu’nda, ilgili kurumlarda yapmış oldukları araştırmalar sonucunda gayrimenkulün imar durumundan, tapu bilgilerine,  adresinden metrekaresine ve yapı özelliklerine kadar, kullanımını ve değerini etkileyen tüm faktörleri  titizlikle ortaya koyuyorlar.

'Teknik İnceleme Raporu', gayrimenkul satın almak isteyen kişilerin bir takım teknik detaylar konusunda bilgilendirilmesini amaçlıyor. Gayrimenkul alacak olan kişi, nereye ne kadar ödemesi gerektiğini biliyor. Ancak bazı teknik konuları bilmediği için, farkında olmadan risk alabiliyor. Bilinçli yatırımcılar, risklerini azaltmak ya da yatırım kararından önce risklerini ölçebilmek için teknik uzmanlarca hazırlanmış raporlardan faydalanıyorlar.

SOM Gayrimenkul Değerleme tarafından hazırlanan Teknik İnceleme Raporu, belediyede ve tapuda mülkün yasal durumunun sorgulanması ve yasalar karşısında değerini etkileyebilecek her türlü incelemenin yapılarak, satın alınacak mülkün, değerini veya devrini etkileyebilecek faktörleri belirlemek amacıyla hazırlanıyor. Satın alma kararının verilmesi aşamasında, satın alınacak mülkle ilgili eksiksiz bilgilenme sağlayan “Teknik İnceleme Raporu”, gayrimenkulün fotoğrafları ile uzman yorumunu da içeriyor.

Yatırımcının riskini azaltıyor

Teknik İnceleme Raporu sayesinde, satın almak istenen mülkün devrine engel bir durum olup olmadığı, ipotek, haciz, tedbir, kira şerhi, irtifak hakları gibi satışı son dakika riske sokabilecek olumsuzluklar bulunup bulunmadığı, yapının krediye uygunluğu gibi konular önceden netleştirilip açığa çıkarılmış oluyor.  Ayrıca tapu kayıtlarına göre, satışa konu olan gayrimenkulün doğru bağımsız birim olup olmadığı, gerçek metrekaresinin ve adresinin ne olduğu, ruhsat ve iskan, kat irtifakı ve kat mülkiyeti durumunun ne olduğu, iskan alınmasına engel olup olmadığı, binaya kaçak eklemeler bulunup bulunmadığı, Teknik Analiz Raporu ile önceden sağlıklı biçimde anlaşılabiliyor.

Kira ve satış değeri dışında, satın alınmak istenen gayrimenkul ile ilgili tüm teknik ve yasal soru işaretlerini ortadan kaldıran Teknik İnceleme Raporu, satın alacağı mülkle ilgili tatsız sürprizlerle karşılaşmak istemeyen bireysel ve kurumsal alıcılar tarafından yoğun olarak talep ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/som-gayrimenkul-degerlemeden-teknik-inceleme-raporu_74060.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!