Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Son Bir Ayda Daire Satışları Patladı

Metin Emlak Gayrimenkul şirketinin sahibi Metin Uysal, konut almanın tam zamanı olduğunu belirtti. Hükümetin ekonomiyi canlandırmak için aldığı önlemlerin de katkısıyla gayrimenkulün şu an için çok cazip bir hale geldiğini belirten Uysal, "Konut kredi faizleri çok uygun hale geldi. Vatandaşlarımızın bu fırsatı kaçırmaması lazım" dedi.

Yeni Asır Gazetesi
Son Bir Ayda Daire Satışları Patladı

Metin Emlak Gayrimenkul şirketinin sahibi Metin Uysal, konut almanın tam zamanı olduğunu belirtti. Hükümetin ekonomiyi canlandırmak için aldığı önlemlerin de katkısıyla gayrimenkulün şu an için çok cazip bir hale geldiğini belirten Uysal, "Konut kredi faizleri çok uygun hale geldi. Vatandaşlarımızın bu fırsatı kaçırmaması lazım" dedi. Kredi alma imkanının arttıkça konuta talebin çoğalancağını belirten Uysal, "Buna paralel olarak da konut fiyatlarının artma seyrine gireceği unutulmamalı. Bu yüzden ben, bu dönemin konut almak için en uygun dönem olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

TSE Belgeli

15 yıldır sektörün içinde bulunduklarını belirten Uysal, müşterilerine daha iyi ve güvenli hizmet etmek için TST belgesi aldıklarını söyledi. Son bir ay içinde 80 bin TL ile 110 bin TL arasındaki daire satışlarında patlama yaşandığını belirten Metin Uysal, Hatay, Güzelyalı başta olmak üzere bir çok semtte binlerce kişiyi ev sahibi yaptıklarını belirtti. Uysal "Bizim mesleğimizin ana kuralı ve sermayesi güvendir. Çok şükür ki, bizim sermayemiz de şu an çok fazla" dedi.

Müşteri memnuniyeti

Emlak piyasasının son bir ay içinde müthiş bir patlama yaşadığını belirten Metin Uysal şunları söyledi: "Bizim birinci kuralımız kesinlikle müşteri memnuniyetidir. Metin Emlak'a giren mutlama memnun çıkmalı. Ben 15 yıl önce, benden ev alan insanlarla hala görüşüyorum. Biz müşterilerimizin her zaman yanındayız. Zaten bu memnuniyet ve güven sayesinde TSE belgesi aldık. Özellikle yatırım amaçlı, kiraya vermek üzere alınan, 80 bin TL ile 110 bin TL'lik klasik daire satışlarında patlama yaşanıyor. Çok fazla talep olduğu için de, ev fiatları yavaş yavaş tırmanmaya başladı" diye konuştu.

Yüz yüze görüşme

Daire, arsa, işyeri ve yazlık gibi emlak satışlarında mutlaka satıcı ile alıcıyı bir araya getirdiklerini belirten Uysal, "Biz satış sırasında evi satan kişi ile alan kişiyi bir araya getirip pazarlığı kendilerinin yapmasını sağlarız. Bu satıştan herkes memnun olduktan sonra da, firma olarak odanın belirlediği komisyonu alırız. Ancak satan kişi alıcı ile görüşmek istemediğinde ya da şehir dışında olduğunda biz onun adına verdiği vekaletle pazarlığı ve satışı sorunsuz olarak bitiririz" dedi.

E-satış

Bir çok kişiye internet üzerinde satış da yaptıklarını belirten Uysal kendisinin yurtdışından bile müşterileri olduğunu belirtti. Avusturya, Almanya ve Hollanda'daki müşterilerine info@metinemlak.com.tr adresi üzerinden ev sattığını belirten Uysal şunları söyledi: "İnternet sitemiz sayesinde evin tüm özellikleri öğrenip, fotoğraflarını görebiliyorsunuz. İsmimiz iyi bir referans olduğu için hiç bir sorun çıkmıyor." Tüm bankalarla anlaşmalı olduklarını ve kredi çıkarmada kolaylık sağladıklarını da belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/son-bir-ayda-daire-satislari-patladi_68559.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!