Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Son İller için de İhaleye Çıkılıyor

EPDK, doğalgazın ulaştırılamadığı ya da dağıtım ihalesi yapılmayan son 3 il olan Hakkari, Şırnak ve Artvin için ihaleye gidiyor.

yapi.com.tr
Son İller için de İhaleye Çıkılıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), Hakkari ve Şırnak ile Artvin için doğalgaz dağıtım lisansı ihalelerine çıkılacağı duyuruldu. Geçtiğimiz aylarda Ağrı ve Tunceli için dağıtım ihalesi yapıldı. Bu 5 ile doğalgazın ulaşmasıyla birlikte doğalgazın erişmediği bir kent kalmamış olacak.

EPDK'nın internet sitesinde yer alan ilana göre, Hakkari'nin Merkez ve Yüksekova, Şırnak'ın Merkez, Cizre, İdil ve Silopi ilçelerini kapsayan doğalgaz dağıtım bölgesi ile Artvin doğalgaz dağıtım bölgesi için iki ayrı ihaleye çıkılacak.

Buna göre, "Hakkari, Şırnak, Yüksekova, Cizre, İdil ve Silopi Doğal Gaz Dağıtım Lisansı İhalesi" ile "Artvin Doğal Gaz Dağıtım Lisansı İhalesi" kapalı zarf usulü ile teklif alma ve açık eksiltme şeklinde yapılacak.

İhaleler sonrasında verilecek şehir içi doğalgaz dağıtım lisansları, yürürlük tarihlerinden itibaren lisans hükümleri dahilinde 30 yıl geçerli olacak.

Katılım için EPDK dan yeterlilik alınması gereken ihalelere ilgili şirketler, ilgilendikleri ihale için EPDK tarafından istenen belgeleri eksiksiz olarak 27 Şubat mesai bitimine kadar Kuruma elden teslim edecekler. Söz konusu ihalelere postayla yapılan başvurular ve zamanında teslim edilmeyen dosyalar değerlendirmeye alınmayacak.

ETİKETLER: ihale EPDK
http://www.yapi.com.tr/haberler/son-iller-icin-de-ihaleye-cikiliyor_155987.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!