Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Doğalgaz Faturalarında Yüzde 60 Tasarruf!

Havaların soğumasıyla birlikte doğalgaz kullanımı da artıyor. Faturalarda tasarruf sağlamanın en etkili yolu ise binalara yapılacak yalıtımdan geçiyor.

yapi.com.tr
Doğalgaz Faturalarında Yüzde 60 Tasarruf!

Ev ve işyerlerinde artan doğalgaz kullanımlarında tasarruf yapılması, hem ülke ekonomisine hem de aile bütçesine katkı sağlıyor. İzocam, yalıtımın lüks değil bir zorunluluk olduğunu vurguluyor. İzocam, yönetmeliklere uygun doğru kalınlıkta yalıtım sayesinde doğalgaz faturalarının yaklaşık yüzde 60 oranında düşürülebileceğine dikkat çekiyor.

İzocam Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem, “Ev ya da işyerlerinde enerji giderlerinin azaltılmasında yalıtım büyük katkı sağlıyor. Daha konforlu ve enerji giderlerinin az olduğu yaşam alanları, yalıtım ile mümkün oluyor. İGDAŞ’ın yaptığı 2009-2013 yıllarını kapsayan araştırma da bunu kanıtlar nitelikte… Araştırmaya göre özellikle bu 5 yıllık dönemde tasarruf bilincinin artması ile doğru orantılı olarak doğalgaz verimliliği de artmış, böylece hane başına tüketim azalmıştır. Hane başı 391 TL tasarruf sağlanmıştır. Bina yalıtımının yaygınlaşmasıyla tasarrufun daha da artacağı bir gerçek” dedi. 

“Kentsel dönüşüm yalıtım için fırsat”

Kentsel dönüşümün yalıtım konusunda fırsat olduğunu değerlendiren Fatih Öktem, “Gündemimizde bulunan kentsel dönüşüm çalışmalarında da yalıtımın  “TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları” standardına uygun olarak yapılması, enerji verimli evlerin de oluşmasına imkan sağlıyor. Sürdürülebilir şehirleşmeye fırsat sunan kentsel dönüşümde doğru kalınlıkta ve işinin ehli kişilerce uygulanan yalıtım, ısı kayıp ve kazançlarını engelleyerek yakıt tüketimini azaltıyor. Bu durumda faturaların en az yüzde 60 oranında azalması ile sonuçlanıyor” şeklinde konuştu.

Enerji verimliliğinin artması ve enerji faturalarının etkili bir şekilde düşürülmesinde öncelikli faktör olarak da daha kalın yalıtım devreye giriyor. Yalıtım uygulamaları öncesi mutlaka teknik yönden konusunda uzman, etkin ve yetkin üretici ve uygulayıcı firmalara danışılması, ürünler hakkında doğru ve doyurucu bilgi alınması, seçimleri hem sağlıklı hem de ekonomik, uygulamaları ise güvenilir ve uzun ömürlü kılıyor.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaz-faturalarinda-yuzde-60-tasarruf_155743.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!