Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Soyak Evostar'ın Yüzde 5'i Satışa Çıkmadan Satıldı

Soyak, Halkalı’da gerçekleştireceği 1000 konutluk Soyak Evostar projesini görücüye çıkardı. Mimari tasarımı TAGO Mimarlık'a ait olan proje satışa çıkmadan yüzde 5'i satıldı. Soyak Holding CEO’su M.Emre Çamlıbel, "Altı ayda tüm dairelerin satılacağını düşünüyoruz" dedi.

yapi.com.tr
Soyak Evostar'ın Yüzde 5'i Satışa Çıkmadan Satıldı

Soyak, doğayla iç içe bir ortamda konforlu bir yaşam vaat ettiği projesi Soyak Evostar’ın lansmanını, Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlediği basın toplantısıyla gerçekleştirdi. Soyak Evostar’ın Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı yöntemiyle hayata geçirilen bir proje olduğunu belirten Soyak Holding CEO’su M.Emre Çamlıbel, projeyi, sürdürülebilirlik ve çevre duyarlılığıyla tasarlanmış modern bir proje olarak tanımladı. Halkalı için 'İstanbul'un yeni yıldızı' ifadelerini kullanan Çamlıbel, "Bu projemizle birlikte Soyak’ın Halkalı'ya olan yatırımı 6000 konut olacak” dedi.Anahtar sözcükler 'sürdürülebilirlik' ve 'çevre dostu'

Çamlıbel, mimari tasarımı TAGO Mimarlık'a ait olan projenin tasarruflu bir peyzaj, merkezi ısıtma, tasarruflu ampul, sensör kullanımı, sosyal tesislerin enerji ihtiyacını karşılayacak olan güneş panelleri, bisiklet yolları ve park yerleri gibi sürdürülebilir öğelere sahip olduğunu belirterek, çevre hassasiyetleri hakkında şöyle konuştu:

"30 yıldır içinde çalıştığımız Mecidiyeköy'deki merkez binamız, LEED'in kullanımda olan binalara verdiği LEED-AB'nin gümüşünü aldı, LEED için başvuran başka projelerimiz de var. Amacımız en çevreci projeleri gerçekleştirmek değil; ama somut ve soyut bazı adımlar atarak öncelikle bir bilinç oluşturulmasına katkıda bulunmak".Satışa çıkmadan önce bölgede bir fiyat araştırması yaptıklarını ve bölgenin ortalamasının 2500 - 2600 TL/metrekare olduğunu gördüklerini söyleyen Çamlıbel, Evostar projesini ise 2200 TL/metrekare'den başlayan fiyatlarla sunduklarını açıkladı. Çamlıbel, ev seçenekleri ile farklı zevk ve beğenilere hitap eden Evostar'da 81 bin TL'den başlayan stüdyolar, 117 binden başlayan 1+1'ler, 158 bin TL'den başlayan 2+1'ler, 209 bin TL'den başlayan bahçeli dubleksler ve 266 bin TL'den başlayan 3+1'ler bulunduğunu söyledi.

Tanıtıma özel fiyat avantajı ile satışa sunulan projede 120 ay için yüzde 5 peşinat ve yüzde 0.99 faiz oranı uygulanıyor."Önümüzdeki beş yılda gerçekleştirilecek projeler Halkalı'yı bambaşka bir yer yapacak"

Emre Çamlıbel'den sonra söz alan Toki Emlak Dairesi Başkanı ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Seydi Karaoğlu, Halkalı'da ilk kez 2004'te hasılat paylaşımı yöntemiyle gerçekleştirdikleri projeden sonra yine Soyak'la çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, 8 milyon metrekarelik yüz ölçümüyle Halkalı'nın Ataşehir ya da Ataköy'den daha yaşanabilir bir yer olacağının iddia edilebileceğini söyledi. Karaoğlu, Halkalı'nın İstanbul'un eski çöplüğü olmanın dezavantajını yaşadığına dikkat çekti ve önümüzdeki 5 yılda gerçekleştirilecek fuar alanı, tema park gibi projelerle ve ulaşım kolaylığıyla farklı bir yaşam alanı olacağını ifade etti.

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri projelerin mimari ve estetik yönlerden çeşitli eleştiriler aldığını anımsatan Karaoğlu, "Bu eleştirilerden çıkarılması gereken dersleri aldık, çalışmalarımız sürüyor. Bundan sonra gerçekleştirilecek projelerimizin kent silüetine daha saygılı olacağını, mimari estetiğe daha çok özen göstereceğini sizlere arz ediyorum" şeklinde konuştu.Soyak Evostar

Arazi sahibi: Emlak Konut GYO A.Ş.
Mimari tasarım: TAGO Mimarlık
Toplam proje alanı: 40 bin m²
Toplam konut sayısı: 1000
Projenin teslim tarihi: Eylül 2013

http://www.yapi.com.tr/haberler/soyak-evostarin-yuzde-5i-satisa-cikmadan-satildi_89288.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!