Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Soyak'ın Başı Yeşil Alanla Dertte

Soyak'ın Göztepe Rezidans ve Olympiakent projelerinde "yeşil alan" kavgası çıktı. Kavganın tarafları ise projeleri hayata geçiren Soyak ile site sakinleri. İstanbul'un Halkalı semtinde 1 milyon metrekarelik alan üzerine kurulan 3500 konutluk Olympiakent sakinleri, makette belirtilmesine rağmen eksik yapılan sosyal tesisler nedeniyle mahkemenin

Referans Gazetesi
Soyak'ın Başı Yeşil Alanla Dertte

Soyak'ın Göztepe Rezidans ve Olympiakent projelerinde "yeşil alan" kavgası çıktı. Kavganın tarafları ise projeleri hayata geçiren Soyak ile site sakinleri. İstanbul'un Halkalı semtinde 1 milyon metrekarelik alan üzerine kurulan 3500 konutluk Olympiakent sakinleri, makette belirtilmesine rağmen eksik yapılan sosyal tesisler nedeniyle mahkemenin yolunu tuttu. Göztepe Rezidans'ta evi olanlar ise proje dahilindeki otopark, yüzme havuzu ve tenis kortlarının bulunduğu arazinin Üsküdar Belediyesi'ne ait olduğunu öğrenince isyan etti.

Göztepe'deki daireleri yüzme havuzu, otoparkı ve tenis kortları olduğu için tercih ettiklerini belirten rezidans sakinleri, tepkilerini, "Sonradan öğrendik ki sosyal tesislerin bulunduğu arazi sitenin değil belediyeninmiş. Sosyal tesislerimiz her an yıkılma tehlikesi ile yüz yüze" sözleriyle dile getirdiler.

Olympiakent Koruma ve Kültür Dayanışma Derneği (Olympiader) Başkanı Yaşar Bacalan da Soyak'ın ayıplı mal sattığını mahkeme kararı ile tespit ettirdiklerini söyledi. Balacan, "Soyak'a 300'den fazla kişi dava açmış durumda. Davanın 1 ay sonunda sonuçlanacağını tahmin ediyoruz" diye konuştu.
 
Bilirkişi ayıplı mal satıldığını rapor etti

Soyak, Göztepe Rezidans Projesi'ni 1999 yılında teslim etti. İddialara göre maket üzerinde gösterilen otopark, yüzme havuzu ve tenis kortları projenin bir parçasıymış gibi satış yapıldı. Ancak site sakinleri daireleri teslim aldıktan sonra sosyal tesislerin projenin bir parçası olmadığını öğrendi. Üstelik bu bilgi, bir başka sorun nedeniyle yaşadıkları tartışma sırasında Üsküdar Belediyesi yetkililerinin kendilerine verdiği "Sosyal tesisleriniz bizim arazimiz üzerinde. Şikâyetlerinizi geri almazsanız biz de burayı yıkarız" cevabı üzerine su yüzüne çıktı.

Bugüne kadar Soyak'a yaptıkları başvurulardan bir yanıt alamadıklarını kaydeden Göztepe Rezidans sakinleri, "Göztepe sitesinin hemen yanı başında Emaar Türkiye'nin Toprak Holding'den satın aldığı 73 dönümlük arazi bulunuyor. Emaar Türkiye, Toprak Holding'e ait araziyi satın almadan önce, Soyak tarafından yeşil alan olarak terk edilen sosyal donatı alanımızı satın almak istedi. Sürekli bu arazi bir gün elimizden giderse endişesi taşıyoruz" diyerek kaygılarını dile getirdiler.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/soyakin-basi-yesil-alanla-dertte_63223.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!