Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Spor Alanı Statüsünün Değiştirilmesine Durdurma Kararı

İzmir Karşıyaka’da özel okula ait arazinin statüsünün değiştirilmesi kararı, Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi tarafından açılan dava sonucu durduruldu.

yapi.com.tr
Spor Alanı Statüsünün Değiştirilmesine Durdurma Kararı

İzmir Karşıyaka Atakent Mahallesi’nde bir özel okula ait arazinin statüsünün değiştirilmesine yargı ‘dur’ dedi. Söz konusu arazi ‘spor alanı’yken İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde 17 Temmuz 2020’de alınan kararla; ‘özel eğitim alanı’ ve ‘park ve yeşil alan’ olarak değiştirilmişti. Planın iptali için TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi tarafından dava açılmıştı.

BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre; dava sonucunda mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkeme, plan değişikliğinin kamu yararı taşımadığını ve ‘spor alanı’ plan kararının kaldırılmasını zorunlu kılacak bir gerekçe bulunmadığını belirtti.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi’nce kararla ilgili yapılan açıklamada, “Kamusal alanların yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Eşitlik ilkesini yok edecek şekilde kamuya ait taşınmazların yürürlükte bulunan plan kararlarına rağmen satılması ve sonrasında plan değişiklikleriyle bu alanların kaybedilmesine sessiz kalmayacağız. Konunun takipçisi olacağız.” denildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/spor-alani-statusunun-degistirilmesine-durdurma-karari_188091.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!