Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Stad Yerine AVM Yapılması Yargıya Taşınacak

Çorum’da şehir stadyumu ve çevresinde yer alan spor tesisleri yıkılarak, yerine bin 500 konut ve AVM yapılacak. STK’ler, Mimarlar Odası ve Çorumlular konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

yapı.com.tr
Stad Yerine AVM Yapılması Yargıya Taşınacak

Çorum Belediyesi, geçen günlerde çok tartışılan bir ihaleye imza attı. Çorum’da bulunan 10 bin seyirci kapasiteli Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı ve çevresinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, güreş eğitim merkezi, tenis kortu, kapalı spor salonu, sentetik çim sahalar ve basketbol potalarının bulunduğu toplam 55 bin metrekarelik alana bin 500 konut ve AVM yapılması için ihaleye çıkıldı.

Birgün Gazetesi'nden Burcu Cansu'nun haberine göre, şehir stadyumu ve çevresindeki spor tesislerinin yıkılarak, yerine bin 500 konut ve AVM yapılması planlanan alan için ihaleye katılan tek firma Ahlatçı Otomotiv oldu. Firmaya stadyum ve çevresindeki tesislerinde içerisinde bulunduğu 56 dönümlük alanın satışı yapıldı. Bu satıştan Çorum Belediyesi’nin yüzde 43 pay alacağı belirtildi.


"İhale iptal edilsin"

Çorum Belediyesi’ne ve kamuoyuna ihalenin iptal edilmesi yönünde çağrı yapan Çorum halkı, “Henüz geç değil. Tüm farklılıklarımızı bir kenara koyarak ortak paydamız Çorum için bir araya gelelim. Gelin ortak akılla şehrimiz için halkımız için en iyisini bulalım. Geleceğimizi ilgilendiren kararları birlikte alalım” açıklamasında bulundu.

"AVM değil, sanat merkezi"

Çorum’un merkezinde bulunan stadyum ve çevresinin Çorum’un tüm spor ve sosyal aktivitelerin yapıldığı tek alan olduğunun belirtildiği açıklamada, “Bu alanda 2 sentetik halı saha, 2 tenis kortu, basketbol potaları, spor müsabakaları yanında kültürel sosyal siyasal etkinliklerin yapıldığı kapalı spor salonu, Şehir stadyumu ve Güreş Eğitim Merkezi, bulunmaktadır. Sosyal ve spor merkezi olan böyle bir alanın beton yığınına çevrilip konut ve ticaret merkezi yapılmak istenmesi Çorum’a yapılan en büyük kötülüktür. Eğer Çorum’un ve gençlerimizin geleceğini düşüyorsanız binlerce insanın kullandığı bu kamusal alanı daha çok sanat ve spor yapılan bir merkeze dönüştürün” denildi. İhalenin iptali için mücadele edeceğini belirten Çorumlular, STK’lar ve Mimarlar Odası’nın da katılımı ile konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/stad-yerine-avm-yapilmasi-yargiya-tasinacak_133517.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!