Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Stüdyo 24 'Bir+Bir' Yaşamı 'Bir+Sen'e Dönüştürecek

Cathay İleri Projeler tarafından TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ve TOKİ iştiraki EPP ortaklığı ile Ispartakule’de inşa edilen ve sadece 1+0, 1+1 ve 2+1 stüdyolardan oluşan Stüdyo 24, House Cafe Ortaköy’de Cathay Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz, Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Hakan Akbulut ve Emlak GYO Pazarlama Genel

yapi.com.tr
Stüdyo 24 'Bir+Bir' Yaşamı 'Bir+Sen'e Dönüştürecek

Cathay İleri Projeler tarafından TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ve TOKİ iştiraki EPP ortaklığı ile Ispartakule’de inşa edilen ve sadece 1+0, 1+1 ve 2+1 stüdyolardan oluşan Stüdyo 24, House Cafe Ortaköy’de Cathay Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz, Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Hakan Akbulut ve Emlak GYO Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Avni Eroğlu'nun katılımıyla düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. 'Pop', 'Cozy' ve 'Modern' olmaz üzere üç farklı iç mekan konsepti sunan proje, 38 - 207 metrekare arasında değişen stüdyolardan oluşuyor. Türk ve İtalyan ortak yapımı  proje, ekonomik ve pratik ev yaşamını, yaratıcı ve eğlenceli ortak alanlarla farklı bir deneyime dönüştürme iddiasını taşıyor.


Foto: Hakan Akbulut (solda), Ahmethan Yılmaz ve Avni Eroğlu

1 + 1'in evrimini tersyüz eden proje

Projede metrekare fiyatının ortama bin 900 TL olduğunu belirten Cathay İleri Projeler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmethan Yılmaz, tüm proje yatırımının da yaklaşık 60 milyon TL olduğunu açıkladı. Projede yer alan ortak kullanıma açık sosyal alanlar için de ekstra bir ücret talep edilmeyeceğini bildiren Yılmaz, aidatların da metrekare başına 3 TL olacağını kaydetti. Yalnız yaşamın cazibesinin özellikle büyük şehirler için artık kabul edilmesi gereken bir olgu olduğunu ve akademisyenlerin de bu durumu yeni yüzyılın en önemli olgusu olarak tanımladığına dikkat çeken Yılmaz, Türkiye'de de özellikle 24 - 30 yaş aralığındaki grubun konut kredileri portföyündeki payının artmakta olduğunu kaydetti. Bu gruba önerilen konut projelerinde sadece 'konfor' öğesinin yeterli olamayacağını söyleyen Yılmaz, artık yeni bir 'lüks' yorumuna ihtiyaç olduğunu ifade etti. Yılmaz, konut satmanın ötesinde yaşama metrekareler ekleyen bir proje geliştirmeyi hedeflediklerine vurgu yaparak, "Stüdyo 24, 1+1'in evrimini tersyüz eden; metropollü gençlerin arzu nesnesi haline gelecek iddialı bir proje" diye konuştu. Orta sınıf, şehirli, modern insanlara hitap ettiklerini söyleyen Yılmaz, bu anlamda Ispartakule'nin doğru bir tercih olduğunu etüd ettiklerini ifade etti.


Projenin 'pop' ayağı

Stüdyo 24 markalaşacak, 3 yılda 10 bin konut üretecek

Stüdyo 24'ün hazırlık aşamasının bir yıl sürdüğünü ve detaylı saha araştırmaları, anketler, workshoplarla şekillendiğini aktaran Yılmaz, bir marka olarak kurguladıkları 'Stüdyo 24'ün içeriğini geliştirmek, yeni stiller eklemek için çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Gayrimenkul projelerinin belli bir noktaya kadar kişiselleştirilebildiğine değinen Yılmaz, "Hazırlık sürecinde, farklı mimari formlar üzerinde de durduk. İç mekanlar için önerdiğimiz üç konsept, genel eğilimlere hitap ediyor. Ancak bunların sayısını artırmak istiyoruz; örneğin 'oryantal', 'dijital' gibi yeni stiller üzerinde çalışıyoruz" dedi. "Üç yılda 10 bin konut üretmeyi hedefliyoruz" diyen Yılmaz, İstanbul dışında Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa gibi şehirlerle ilgilendiklerini, yurt dışında ise Kuzey Irak'ta bir proje için görüşmelerin devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/studyo-24-bir-bir-yasami-bir-sene-donusturecek_91841.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!