Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Su Baskınlarına Karşı Plan

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sağanak yağışlarda su baskınlarına karşı 'Yağmur Suyu Drenajı Master Plan' çalışmalarına başladı. Planlama, Antalya'nın 2025 yılı hedef alınarak yapılacak.

yapi.com.tr
Su Baskınlarına Karşı Plan

DHA'nın haberine göre, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü'nce yürütülen çalışma 225 gün içinde tamamlanacak. 13 Ocak Salı günü ihalesi yapılan çalışmayla Antalya 19 ilçesiyle yağmur suyu drenaj sistemi acil eylem planıyla birlikte orta ve uzun vadeli projelendirilecek.

Planın hazırlık çalışmaları aşamasında yerleşim yerlerinde yağış sularını taşıyan mecralar belirlenecek, zamanla kapatılmış dere, kanal ve benzeri noktalar tespit edilecek, yerleşim yerlerinde son 15 yıllık değişiklikler uydu görüntüleri, imar planları, hava fotoğrafları üzerinden değerlendirilecek ve arazi örtüsünün değişimi yüzdeleriyle çıkarılacak. Planlamayla yerleşim noktalarında olası değişim senaryoları ve tahminleriyle yağmur suyu drenaj sistemine ilişkin kentsel projeksiyon ortaya konacak. Oluşturulan tahminler ve projeksiyonlar doğrultusunda yapılacak yağmursuyu sistemleri planlanacak ve uygulama planı oluşturulacak. Uygulama planında bugünden 2025 yılına kadar yağmursuyu drenajını çözecek şekilde hazırlanacak ve 2025 sonrasının ön projeleri elde edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/su-baskinlarina-karsi-plan-_128100.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!