Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Noel Baba Müzesi’ne Yarım Milyon Ziyaretçi

Antalya’nın Demre İlçesi’nde bulunan Noel Baba Müzesi, geçen yıl yarım milyondan fazla ziyaretçi ağırladı. 2013’e oranla ziyaretçi sayısında bir miktar düşüş gözlense de sağlanan gelir 5.5 milyon liraya ulaştı.

yapi.com.tr
1 Noel Baba Müzesi’ne Yarım Milyon Ziyaretçi

DHA'nın haberine göre, Antalya bölgesinin en çok yerli ve yabancı turist ağırlayan ören yeri olan Noel Baba Müzesi, tarihinde üçüncü kez yarım milyon ziyaretçi barajını geçti. 2008 ve 2013 yıllarında 500 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan Noel Baba Müzesi’ni, geçen yıl ise 530 bin 995 kişi ziyaret etti. Ülkelerindeki krize rağmen müzeyi en fazla ziyaret edenlerin başında Ruslar gelirken, ikinci sırada ise Almanlar yer aldı.

2014’te ziyaretçi sayısı yarım milyonun üzerine çıkan Noel Baba Müzesi’nde bu ziyaretlerden 5 milyon 558 bin 603 lira gelir elde edildi. Bu gelir, tüm zamanların rekoru oldu. Müzenin yarım milyon ziyaretçi barajını aştığı 2013 yılında 5 milyon 534 bin lira gelir sağlandı. Noel Baba Müzesi geçen yıl Aralık ayında ise 6 bin 149 kişi tarafından ziyaret edildi.

Noel Baba Müzesi’ni ilk kez ziyaret eden Alman Dr. Klaus Peter Heidmann, "Bu yapı beni gerçekten çok heyecanlandırdı. Mükemmel korunmuş. Çok küçük bir yapıyla karşılaşacağımı düşünmüştüm. Çok güzel restore edilmiş, muhteşem bir yapıyla karşılaştım" dedi.

Avusturyalı Martin Karlhein, "Noel Baba Müzesi’ni çok beğendim. Kültürel bir zenginlik olarak çok güzel korunmuş. Ülkemde 6 Aralık Noel Baba Günü olarak kutlanır. Çocuklara hediyeler verilir. Bir kültürel zenginlik olarak bu yapının Türk turizmi için çok önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

İsviçreli Heike Koslov da "Yapı çok büyüleyici. Noel Baba’yı kendi yaşadığı kentte ziyaret etmek çok farklı bir duygu. Çok güzel restore edilmiş ve korunmuş" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/noel-baba-muzesine-yarim-milyon-ziyaretci_127844.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Çok güzel bir makale olmus. Paylasiminiz için çok tesekkürler. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!