Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Süper Yatırımlar 2004 Yılını Bekliyor

Geçtiğimiz yıllar içinde ilgili kuruluşlar tarafından yatırım programlarına alınan, ancak finansman nedeni ile gerçekleştirilme aşamasına getirilemeye

Radikal
Süper Yatırımlar 2004 Yılını Bekliyor

eçtiğimiz yıllar içinde ilgili kuruluşlar tarafından yatırım programlarına alınan, ancak finansman nedeni ile gerçekleştirilme aşamasına getirilemeyen projeler yeni yıla sarkarken, toplam yatırım tutarı 50 milyar doları aşan çeşitli sektörlere ait çok sayıda yatırım ve tedarik projesi, 2004 yılında yeniden gündeme gelebilecek.

Önümüzdeki yıl içinde yaklaşık yatırım tutarı 50 milyar doları aşan projelerin büyük bölümü ulaştırma ve savunma sanayisi içinde ele alınan projeler arasında bulunuyor. 2004 yılı ilk aylarında toplam yatırım tutarı yaklaşık 2.5 milyar doları bulan İstanbul 'tüpgeçit' projesi uygulama imkânına sahip olacak şanslı yatırımlar arasında. Hükümetin programında yer alan 15 bin kilometre bölünmüş yolun da 5 bin kilometrelik bölümünün yapımı öngörülüyor. Yine önümüzdeki yılın ilk aylarında da Boğazlar'ın gemi kontrolünü bilgisayarla sağlayacak olan 25 milyon dolarlık gemi trafik izleme sistemi tam kapasiteyle hizmete alınacak.

Hızlı tren de sırada
TCDD Genel Müdürlüğü'nün Ankara-İstanbul mevcut hattının modernizasyonu yapımı hızlandırılacak. 3 milyar doları bulan bu projenin de 2006 yılında tamamlanması öngörülüyor. 10-15 milyar dolarlık Ankara-İstanbul 'hızlı tren' projesi ihale aşamasına getirilecek. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait İstanbul 3. Boğaziçi, Çanakkale boğaz köprüsü ile İzmit köprüsü projelerini de yeniden gündeme getirecek. Savunma sanayisinde üç yıldan beri lisans seçimi konusunda müzakerelerin devam ettiği 50 adetlik 'atak' helikopterde sonuç alınmaya çalışılacak. 2.5 milyar dolar tutarındaki Awacs tedariki de göndeme gelecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/super-yatirimlar-2004-yilini-bekliyor_8051.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!