Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sürdürülebilir Gelişim için Ağaç Diktiler

Özyeğin Üniversitesi, 2004 yılından bu yana sürdürülebilir gelişim için çevreyi koruyarak ve ağaç dikerek çalışan online -global çevre programı ENO (Environment Online) kapsamında, barış, çevre ve sürdürülebilirlik konularını kapsayan uluslararası çevre projesi “ENO Treelympics” ödül törenine ve seminerine ev sahipliği yaptı.

yapı.com.tr
Sürdürülebilir Gelişim için Ağaç Diktiler

Eğitim kurumlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin de yer aldığı ENO Programı 2015 Treelympics Ödül Töreni ve Semineri, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk ev sahipliğinde, Finlandiya Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’ndan üst düzey yetkililer, Orman Bakanlığı’nın farklı birimlerinden ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nden yöneticiler, Özyeğin Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nden akademisyenler, Ege Orman Vakfı, ENO Türkiye, ENO Kenya, ENO Latvia ile Türkiye ve Dünyadan ENO Okulları katılımıyla 8-10 Aralık tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşti. Seminer ve Ödül töreninde ENO Kurucusu Mika Vanhanen ile LEAF Uluslararası Direktörü Rachel Boyle da yer aldı.Geçtiğimiz yıl bu programa Türkiye’den katılan ilk üniversite olan Özyeğin Üniversitesi’nde yapılan tören ve seminer kapsamında, yıl boyunca yapılan fidan dikme etkinliğine katılan ve ilk 10’a giren ülkelerin temsilcilerine ödülleri verildi. Bu yılın dereceye girenleri de seminerde ilan edildi. Buna göre, Eskişehir’den İlayda Yabaoğlu öğrenci özel ödülünü aldı.

Dünyada en çok ağaç diken ilk 10 okul sıralamasında Türkiye’den Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu ve Eskişehir 1.Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu da yer aldı.

Dünya sıralamasında dereceye giren ilk 3 okul Malezya ve Belarus’tan çıktı. Okulların yanı sıra ENO Türkiye Koordinatörü Ülkü Gürsoy, Peru’ dan Barbara Matos ve Pakistan’dan Bushra Naqvi ise Özel Ödül Alan ENO Koordinatörleri seçildi. Seminere davet edilen 10 ülkenin temsilcileri, Özyeğin Üniversitesi’nde de Barış fidanları dikti.

Özyeğin Üniversitesi 2014-2015 ve 2015-2016 akademik yıllarının açılışlarında gerçekleştirdiği fidan dikme etkinlikleri ile ENO Sürdürülebilirlik ve Barış Korusunu oluşturmuş ve Çekmeköy Kampüsünde dikilen fidan sayısı 1000’e ulaşmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/surdurulebilir-gelisim-icin-agac-diktiler-_140836.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!