Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sürreal Selfridges

Londra'nın önemli alışveriş merkezlerinden Selfridges caddeye açılan vitrinlerini sürreel rüzgarların etkisiyle asit yeşili, elektrik mavisi ve turuncu renkte cansız mankenler süslemiş. Sadece vitrinlerle kalmamış, cephesinden teşhir salonlarına her yer bu sürreel rüzgardan etkilenmiş. Selfridges aynı zamanda Victoria & Albert Müzesi'nin "Surreal

yapi.com.tr
Sürreal Selfridges

İngiltere'de bu yaz müzelerden sokaklara her yerde sürrealist hikayelere rastlamak mümkün. Londra'nın önemli alışveriş merkezlerinden Selfridges'ın caddeye açılan vitrinlerini de sürreel rüzgarların etkisiyle asit yeşili, elektrik mavisi ve turuncu renkte cansız mankenler süslemiş.

Varaklı ve dudak
desenli kafe sandalyesi

Mağazanın ana giriş cephesine
yerleştirilmiş devasa göz


Victoria & Albert Müzesi'nin "Surreal Things: Surrealism & Design" başlıklı sergisinin ardından Selfridges da aynı temayı işleme kararı almış. Selfridges, binasını sürreel obje ve düzenlemelerle donatmanın yanı sıra Victoria & Albert Müzesi'nin de sergi süresince promosyon partneri. Müze 'Surreal Things' başlığı altında moda, obje, tiyatro, mimari, iç mekan ve reklam alanlarında tasarlanmış 300 farklı objeyi, teatral sahneler önünde sergiliyor.

Müşterileri ilk bakışta yakalayan, sürrealist ressam Magritte etkili
ayakkabı teşhir platformu

1909'da Gordon Selfridge tarafından kurulan Selfridges, 100 yıllık geçmişine rağmen modern zamanlar aynası hissi uyandırıyor. Farklı dönemlerde çeşitli temalar işleyen mağazanın bu yaz için seçtiği konsept sadece vitrinlerde değil, cephede ve katlardaki ürün teşhir alanlarında da etkisini gösteriyor.

Hayali bir sürreal tablo yaratan kadın giyim standı düzenlemesi
Sanatçılar ve tasarımcılar tarafından sürrealizm teması çerçevesinde düzenlenen mağaza, müşterilerine eğlenceli ve farklı bir alışveriş deneyimi sunarak, onları bina içinde tutmayı hedefliyor.

Suzy Menkes imzalı International Herald Tribune haberi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/surreal-selfridges_54831.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!