Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Swiss Re: ''Felaketlerin Maliyeti Geçen Yıl 218 Milyar Dolara Ulaştı''

İsviçreli sigorta şirketi Swiss Re, doğal ve insanların neden olduğu felaketlerin maliyetinin geçen yıl 218 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Felaketlerin maliyeti, bir önceki yıl 68 milyar dolar düzeyinde bulunuyordu.

yapi.com.tr / AAİsviçreli sigorta şirketi Swiss Re, doğal ve insanların neden olduğu felaketlerin maliyetinin geçen yıl 218 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Felaketlerin maliyeti, bir önceki yıl 68 milyar dolar düzeyinde bulunuyordu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, doğal ve insan kaynaklı felaketlerin sigorta şirketlerine maliyeti ise geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 60 oranında artarak 43 milyar dolara ulaştı. Felaketlerin sigorta maliyetleri 2009 yılında 27 milyar dolardı.

Doğal felaketlerin sigorta maliyeti geçen yıl 40 milyar dolar, insanlardan kaynaklanan felaketlerin maliyeti ise 3 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

Geçen yıl meydana gelen felaketler arasında sigortalanmış maliyeti en yüksek olanlar 12,4 milyar dolarla Şili (8 milyar dolar) ve Yeni Zelanda'daki (4,4 milyar dolar) depremler olarak sıralanırken, Kuzey Amerika, 15 milyar dolarla sigortalanmış maliyetin en fazla görüldüğü bölge oldu.

Felaketler nedeniyle ölenlerin sayısı 2009 yılında 15 bin iken, bu rakam geçen yıl 304 bine yükseldi.

Swiss Re, geçen hafta yaptığı açıklamada, Japonya'daki deprem ve tsunami felaketinin sigortalanmış maliyetinin 1,2 milyar dolar olacağını tahmin etmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/swiss-re-felaketlerin-maliyeti-gecen-yil-218-milyar-dolara-ulasti_86541.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!