Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Swissotel Büyümede Türkiye’yi Seçti

Swissotel, Antalya’nın Göcek ilçesinde 136 villa yapıp satacak. Swissotel İstanbul Genel Müdürü Chovanec, bölgede villa inşaatı yanında 250 oda

NTV-MSNBC
Swissotel Büyümede Türkiye’yi Seçti

b>Swissotel, Antalya’nın Göcek ilçesinde 136 villa yapıp satacak. Swissotel İstanbul Genel Müdürü Chovanec, bölgede villa inşaatı yanında 250 odalı 5 yıldızlı otel inşa edileceğini de belirtti.

Swissotel’i bünyesinde bulunduran dünyanın en büyük otel zincirlerinden Raffles International Hotels & Resorts, Göcek’te villa yapıp satacak. Raffles International Hotels & Resorts, Türk Hava Yolları’nın (THY) özel yolcu programı Miles & Miles ortakları arasına katıldı.

Miles & Miles program üyeleri, dünya çapındaki tüm Raffles International Hotels & Resorst ve Swiss otellerinde konaklamaları sonucunda 500 mil kazanacaklar ve programın sunduğu diğer avantajlardan yararlanacaklar. THY Pazarlama ve Satış Başkanı Orkunt Yozgat, işbirliğini duyurdukları basın toplantısında yaptığı konuşmada, THY’nin rekabet gücünü ve pazar payını artırmak için sürekli çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmalardan birinin de çok sık uçan müşterilerine uygulanan özel yolcu programları olduğunu söyledi.
Yozgat, Miles & Miles programında üyelerin, THY’nin iç ve dış hat uçuşlarının yanı sıra araba kiralamaları, otel konaklamaları ve Shop & Miles kredi kartıyla yaptıkları alışverişlerinden de mil kazanabildiklerini anlattı.
Orkunt Yozgat, dünyanın en seçkin otel zincirlerinden olan Raffles’in de programa katılmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.
Raffles International Hotels & Resorts Pazarlama Direktörü Adam Vance de, modern iş yaşamına uygun ortamlar sunmak istediklerini belirterek, “Giderek artan sayıda Miles & Miles üyesi kazanacağımıza inanıyorum. Dünya üzerinde seyahat edenler mil programı sayesinde yeni uçuş hakları elde ederek kazançlı çıkacaklar” dedi.

ÜÇ PROJEYE 70 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Swissotel The Bosphorus İstanbul Genel Müdürü Jan Chovanec de, Raffles International Ltd.’nin (RIL) Türkiye’de Emekli Sandığı’na ait Bursa’daki Çelik Palas Oteli ve İzmir’deki Grand Hotel Efes’i işletmek üzere anlaşma imzaladığını anımsatarak, RIL’ın böylece portföyüne 520 oda daha kattığını belirtti.
Swissotel B-The Çelik Palas’ın Kasım 2004’te, Swissotel İzmir-The Grand Hotel Efes’in 2005 yılının başında açılmasının planlandığını bildiren Chovanec, Swissotel Göcek Oteli’ni işlettiklerini anımsatarak şöyle devam etti:
“Göcek’te 1 Ekim’den başlayarak 136 villa yapmayı planlıyoruz. Üçüncü aşamada ise 250 odalı beş yıldızlı bir otel planlıyoruz. Buna Kasım 2004’te başlayacağız. Türkiye ile ilgili planlarımız büyük. Son derece kararlıyız, bu muhteşem ülkeye verdiğimiz hizmetleri artırmak istiyoruz.”
Yapımını 18 ayda bitirmeyi planladıkları villaları satacaklarını kaydeden Jan Chovanec, bu konsept içerisinde ayrıca kongre merkezi yapacaklarını, dünyadaki büyük organizasyonların burada düzenlenmesini amaçladıklarını söyledi.
Chovanec, Göcek’teki kompleksin tamamının 2006 yılının ortalarında tamamlanmasının planlandığını ifade ederek, şunları kaydetti: “Bu, Florida görüntülü bir yatırım şekli. Villalar, resortslar, marina hepsi bir arada. Göcek, İzmir ve Bursa için düşünülen yatırım tutarı yaklaşık olarak 70 milyon dolar.”


TURİZM DAHA DA BÜYÜYECEK
Jan Chovanec, bir soru üzerine, Irak savaşına rağmen Haziran ve Temmuz aylarında sezonu çok iyi geçirdiklerini, iki aydaki doluluk oranlarının yüzde 85 ve yüzde 75 olduğunu belirterek, şöyle dedi:
“Bu, turizmde ileriye dönük çok ciddi bir şekilde iyileşme olacağını gösteriyor. Son derece ümit veriyor. Özellikle kültür ve turizm bakanımızın verdiği mesajlar turizmin daha iyiye gideceğini gösteriyor.”
Swissotel The Bosphorus İstanbul Satış ve Pazarlama Direktörü Aşkın Yücelsin de Göcek’teki projeye ilişkin bir soru üzerine, “Bizim zincirimiz içinde villa, marina ve otelin hepsinin bir arada olduğu böyle bir örnek yok. Bildiğim kadarıyla diğer zincirlerde de böyle bir örnek yok” dedi.
Raffles International Limited şirketi, Raffles Holdings Limited şirketinin otel işletmeciliği kolunu oluşturuyor. Şirket, dünya çapında 34 yerde 38 otel işletiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/swissotel-buyumede-turkiyeyi-secti_5526.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!