Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sylvania Türkiye’de Bayrak Değişimi

Sylvania markasına iki yıldır başarıyla liderlik eden Sylvania Türkiye ve CIS Ülkeleri Genel Müdürü Azim Tuncinar, görevini Sylvania Türkiye, Ortadoğu, Türkiye ve CIS Bölge Başkanı Ayhan Şiriner’e devretti.

yapi.com.tr
Sylvania Türkiye’de Bayrak Değişimi

Dünyanın dört bir yanına ulaşan yenilikçi aydınlatma ürün ve çözümlerini Türkiye pazarıyla buluşturan Sylvania markasına iki yıldır başarıyla liderlik eden Sylvania Türkiye ve CIS Ülkeleri Genel Müdürü Azim Tuncinar, görevini Sylvania Türkiye, Ortadoğu, Türkiye ve CIS Bölge Başkanı Ayhan Şiriner’e devretti. Şiriner, mevcut sorumluluğunun yanı sıra Sylvania Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de yürütecek.

Sylvania Türkiye, 2020 yılı planlarını ve uzun vadeli stratejilerini düzenlediği bir toplantıyla paylaştı. Toplantıya, Türkiye’nin her bölgesinden Sylvania bayileri, proje partnerleri, tedarikçi firmalar ve aydınlatma sektörünün iki önemli topluluğu olan Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nin (ATMK) temsilcileri katıldı.

Sylvania Global CEO’su Sally Han, Sylvania’nın 100 yılı aşkın köklü geçmişe sahip bir şirket olduğunu, bugün dünya genelinde 50’nin üzerinde ülkede faaliyet gösterdiğini belirterek, kaliteden ödün vermeden en iyi çözümü sunma yaklaşımıyla çalıştıklarını söyledi. Sylvania’nın özellikle iç aydınlatmada uzman bir firma olduğunu vurgulayan Han, okullar, ofisler, fabrikalar, oteller, müzeler, depolar, alışveriş merkezlerine özel çözümleri olduğunu kaydetti.

Tüm dünyanın aydınlatma ürünlerini Çin’den temin ettiğini dile getiren Sally Han, “Tek ülkeye bağımlı olmak tabii ki bir risk. Bu nedenle biz, Çin’deki üreticilere Çin dışında da yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu konuda çok ciddiyiz ve bu nedenle de Türkiye’deyiz. Türkiye’deki tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle birlikte karşılıklı kazan-kazan anlayışıyla bunu başaracağız” diye konuştu.

Sylvania Ortadoğu, Türkiye ve CIS Ülkeleri Bölge Başkanı Ayhan Şiriner ise günümüzde aydınlatma ürünlerinin kablosuz iletişim ve kolay kullanım ihtiyacından hareketle önemli dönüşüm yaşadığını belirterek, bu noktada LED teknolojisinin ön plana çıktığını söyledi. Şiriner, “Son dönemde gündemde olan birçok yenilikçi aydınlatma teknolojisiyle gelecek günlerde akıllı aydınlatma terimini daha çok duyacağız. Enerji takibi yapabilmek, sensörler aracılığıyla kullanım miktarını belirlemek, bina yönetim sistemlerine bağlı olarak verileri işleyebilmek için akıllı aydınlatma çözümlerinden yararlanılacak” dedi.

Sektöre kazandırdıkları akıllı aydınlatma çözümü SylSmart’ın hafızalı ve akıllı bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Şiriner, şunları kaydetti: “İçeriğindeki yapay zeka sayesinde hareketlerinizi tahmin edip, doğru zamanda, doğru ışığı, doğru miktarda kullanacak şekilde tasarlandı. Diğer akıllı aydınlatma çözümlerine göre yüzde 35, standart aydınlatma çözümlerine göre ise yüzde 90’a varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor.”

Azim Tuncinar ise toplantıda yaptığı konuşmada Sylvania Türkiye’nin ‘Aydınlatmada Zirveye Doğru’ hedefiyle faaliyet gösterdiğini söyledi. Şirketin iki yılda çok önemli aşama kaydettiğini vurgulayan Tuncinar, son bir yılda TL bazında yüzde 42 büyüme sağladıklarını kaydetti. Sylvania markalı ‘made in Turkey’ imzalı ürünlerin gelecek yıl piyasada olacağı bilgisini paylaşan Tuncinar, “2020’den sonra bizim için büyüme ve karlılık dönemine giriyoruz. 2023 ve sonrasında ise Türkiye’yi üretim üssü haline getirmiş, piyasada daha iyi bir yerde konumlanmış bir Sylvania hedefliyoruz” dedi.

İki yılda Türkiye geneline yayılan 42 bayiye ulaştıklarını ve 7 proje müşterisine sahip olduklarını belirten Tuncinar, Çamlıca Camisi gibi önemli bir referans projeye imza atmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sylvania-turkiyede-bayrak-degisimi_176061.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!