Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Taksim-Kabataş Füniküler Hattı 2004'te Hizmette

30 milyon dolara ihale edilen 0.6 km. uzunluğundaki Taksim-Kabataş Füniküler hattı, Şubat 2004'te hizmete girecek. Tek yönde saatte 7.500 yolcu taş

İBB
Taksim-Kabataş Füniküler Hattı 2004'te Hizmette

b>30 milyon dolara ihale edilen 0.6 km. uzunluğundaki Taksim-Kabataş Füniküler hattı, Şubat 2004'te hizmete girecek. Tek yönde saatte 7.500 yolcu taşıyacak hatta seferler ortalama 3 dakikalık aralıklarla yapılacak ve yolculuk süresi yaklaşık 2 dakika olacak.

İstanbul'da deniz taşımacılığının günlük yolculuklar arasındaki payının artırılması ve yüksek kapasiteli raylı toplu taşıma sistemlerinin deniz taşımacılığı ile bütünleştirilerek verimli bir toplu taşıma sisteminin sunulabilmesi için uygulanan örnek projelerden biri olan Taksim-Kabataş Füniküler sistemi ile, İstanbul'un iki yakası arasındaki yolculukların metro ile bağlantısı sağlanacak. Bu sistemle, Kabataş Vapur İskelesi ile deniz otobüsü terminalinin geliştirilerek hizmetlerin genişletilmesi hedefleniyor.

İhale kapsamında Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. tarafından detaylı tasarım ve uygulama projeleri hizmetleri, Kabataş yeraltı istasyonunun aç-kapa şeklinde inşaatı ve mimari bitirme işleri, Taksim yeraltı istasyonunun kısmen delme tünel, kısmen aç-kapa şeklinde inşaatı ve mimari bitirme işleri, istasyonlar arası 520 metre uzunluğunda delme tünel inşaatı, hat işleri, elektrik ve mekanik işler, haberleşme sistemi, yürüyen merdivenler ve sakat asansörlerinin temini, montajı ve jeoteknik ölçüm işleri gerçekleştirilecek.

Dopplemayr Tramways Ltd. tarafından ise, iki adet füniküler aracı temini ve montajı, cer motorları, halat ve tekerlek hattı temini ve montajı işleri ve ilgili detaylık tasarım ve uygulama projeleri hizmetleri üstlenilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksim-kabatas-funikuler-hatti-2004te-hizmette_2926.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!