Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kabataş-Taksim Tüneline Start

İstanbul Karaköy'deki tünelin bir benzeri Kabataş-Taksim arasında yapılıyor. 18 ayda tamamlanacak tünel, Taksim-Kabataş arasını 2 dakikaya indirecek.

Hürriyet Gazetesi
Kabataş-Taksim Tüneline Start

stanbul Karaköy'deki tünelin bir benzeri Kabataş-Taksim arasında yapılıyor. 18 ayda tamamlanacak tünel, Taksim-Kabataş arasını 2 dakikaya indirecek.

DÜNYANIN ilk metrolarından biri olan ve 1874 yılından bu yana Karaköy- Tünel arasında hizmet veren tünelin bir benzeri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kabataş-Taksim arasında yapılmaya başlandı. Çalışmanın 18 ayda tamamlanmasıyla İstanbul'daki deniz taşımacılığı ve metro birbirine entegre olacak.

Seferler 3 dakikada bir

Belediyeye 30 milyon dolara (46.5 trilyon lira) mal olacak çalışma sonunda, Kabataş- Taksim arası 2 dakikaya inecek. Yaklaşık 600 metre uzunluğundaki hattın taşıma araçları, tek yönde saatte 7 bin 500 yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Ortalama 3 dakikada bir hareket edecek sistemle bir seferde 375 yolcu taşınabilecek.

Deniz ulaşımı bağlantılı

Tünel tamamlandığında deniz ulaşım araçları metro ile doğrudan bağlanmış olacak. Böylece İstanbul'un iki yakası arasındaki yolculukların metro ile bağlantısının sağlanmasında önemli bir adım atılacak. Çalışmalar Dopplemayr Tramways Ltd. ve Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi AŞ tarafından yapılıyor. Yeraltı istasyonlarında haberleşme sistemi, yürüyen merdivenler, sakat asansörleri bulunacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kabatas-taksim-tuneline-start_2593.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!