Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tamince, Harbiye Kongre Vadisi için ’İşbaşı İmzası’ Atacak

İstanbul'da 2009’da IMF Guvernörler Toplantısı’nın düzenleneceği, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin yerine inşa edilecek Harbiye Kongre Merkezi’ni Rixos Oteller Grubu’nun sahibi Fettah Tamince’nin şirketi inşa edecek.

Hürriyet Gazetesi
Tamince, Harbiye Kongre Vadisi için ’İşbaşı İmzası’ Atacak

stanbul'da 2009’da IMF Guvernörler Toplantısı’nın düzenleneceği, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin yerine inşa edilecek Harbiye Kongre Merkezi’ni Rixos Oteller Grubu’nun sahibi Fettah Tamince’nin şirketi inşa edecek.

Tamince’ye ait Sembol İnşaat ile Taca İnşaat Ortak Girişimi, önümüzdeki hafta yer tesliminin ardından inşaata başlayacak. İnşaat, 207 milyon YTL’ye mál olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Harbiye Kongre Merkezi inşaatı ihalesini 3 Ocak 2008’de yaptı. Acil ihale yapılmasına olanak tanıyan 21-b maddesine göre davet usulü yapılan ihaleye Alarko-Alkim Ortak Girişimi, Kiska-Özaltın Ortak Girişimi, Tekfen ve Sembol-Taca İnşaat Ortak Girişimi firmaları davet edildi.

Pazarlıkta 62 milyon

Sembol-Taca İnşaat ihaleye 269 milyon YTL teklif verdi. Yapılan pazarlık sonucunda teklif 207 milyon YTL’ye indirildi. Firmayla bu hafta sözleşme imzalanacak.

83 bin metrekare

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nce (İMP) hazırlanan ve Koruma Kurulu tarafından onaylanan "Muhsin Ertuğrul Tiyatrosuna Bağlı Sanatsal Faaliyetler-Çok Amaçlı Salonlar Alternatifli Mimari Öneri Projesi" kapsamında, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu yıkılarak yerine Lütfi Kırdar Kongre Binası ile uyumlu ve bu yüksekliği aşmayacak yeni bir tiyatro inşa edilecek. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Salonu, Hilton Convention Center ve Gümüş Caddesi, Harbiye Orduevi ve Askeri Müze ile Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu ve Taşkışla Caddesi arasında kalan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olan Şişli’deki 17 bin metrekarelik alanı kapsayan projede toplam inşaat alanı 83 bin 695 metrekare olacak.

6 katı yeraltında olacak

Yapılacak yeni tiyatro binası 5 katı yer üstünde, 6 katı da yeraltında olmak üzere 11 kattan oluşacak. Mevcut binadaki yönetim birimleri başka yere taşınacak. Eski binanın oturduğu 1525 metrekarelik inşaat alanı, yeni binada 3 bin 500 metrekare olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tamince-harbiye-kongre-vadisi-icin-isbasi-imzasi-atacak_59287.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!