Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tamsa Seramik Üretiminin Yarısını İhraç Edecek

Fayans, seramik, bordür ve kimyasalları üretimi yapan Tamsa Seramik, doğalgaza geçerek enerji maliyetlerinin düşmesiyle beraber tam kapasite çalışm

Dünya
1


b>Fayans, seramik, bordür ve kimyasalları üretimi yapan Tamsa Seramik, doğalgaza geçerek enerji maliyetlerinin düşmesiyle beraber tam kapasite çalışmaya başladı. 24 ülkeye ihracat yapan Tamsa Seramik, toplam üretimin yüzde 50'sini ihraç etmeyi hedefliyor.
Tamsa Seramik Fayans Üretim Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ Bölgeler Pazarlama ve Finansman Müdürü Mehmet Saydam, 11 Haziran 2003 tarihinde tesislerine doğalgazın bağlandığını söyledi. Saydam, 12 Haziran'dan itibaren de yüzde 100 kapasiteyle çalışmaya başladıklarını ve işletmelerinde 3 vardiyada üretim yapıldığını vurguladı. Üretimde LPG kullandıkları dönemde, kapasitelerinin ancak yüzde 40'ını kullanabildiklerini belirten Saydam, kapasitedeki artışı enerji maliyetlerindeki düşüşün sağladığını belirtti.

Doğalgazı kullanmaya başlamalarıyla beraber üretim maliyetlerinin azaldığını ve firmalarının rekabet kabiliyetinin güçlendiğini söyleyen Saydam, "LPG kullanımı, enerji maliyetlerimizin çok yüksek olmasına neden oluyordu. Bu nedenle iç ve dış piyasada rekabet şansımız azalmıştı. Doğalgazı kullanmaya başladığımız 12 Haziran'dan itibaren üretim kapasitemizin yüzde 100'e ulaşmasının yanı sıra ihracat bağlantılarımızda da artış sağlandı" dedi.

24 ülkeye ihracat

Şu anda 24 ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen Saydam, bir yıl içerisinde toplam üretimlerinin yüzde 50'sini ihraç etmeyi hedeflediklerini vurguladı. Eşit rekabet şartlarına kavuşmalarıyla beraber yeni projelere ağırlık verdiklerini ve bu kapsamda portföylerine daha çok ebat ve çeşitte ürün ekleyeceklerini ifade eden Saydam, İtalya'dan 17 yeni proje satın aldıklarını belirterek, 2004 yılında, yer ve duvar kaplamalarında moda olacak çizgileri taşıyan 17 yeni ürünü piyasaya sunacaklarını kaydetti.

Saydam, Tamsa Seramik'in, 70 bin metrekare kapalı alanda yılda 20 milyon metrekare seramik, 45 bin metrekare madalyon ve bordür, 300 bin ton seramik yapıştırıcı ve 60 bin ton derz dolgu malzemesi üretiminin yanı sıra önümüzdeki yıldan itibaren granit üretimiyle ilgili yatırıma da başlayacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tamsa-seramik-uretiminin-yarisini-ihrac-edecek_5010.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • merhaba bir hafta önce izmirdeki bir bayinizden 130 metre fayans aldım tamsa seramik ürünleri. renk, desen begendim. ama renk belirlemeye gerek yokmuş, paketin üstünde seçtiğimizin altından değişik renkte taşlar çıktı. 130 metre fayanstan 9 çeşit fayans çıktı. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!