Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TANAP için "Kamp" Kurulacak

Azeri gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin inşaat aşamasında çalışacak personel için 30-35 kamp sahası oluşturulacak.

yapi.com.tr/AA
TANAP için "Kamp" Kurulacak

Azeri gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) için hazırlanan çevresel etki değerlendirmesi başvurusuna göre, arazi hazırlık çalışmaları ile başlayacak inşaat sürecinde ilk olarak proje içerisinde yer alacak personelin ihtiyaçlarının karşılanacağı kamp sahaları ile hattın tesisinde kullanılacak boru, makine ve ekipman stok sahalarının inşası gerçekleştirilecek.

TANAP kapsamında yaklaşık 1900 kilometre uzunluğunda olacak hattın lojistik açıdan en uygun yerlerine personelin yeme, içme, barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanacağı ve inşaat süresinde hizmet verecek 30-35 kamp sahası kurulacak. Her bir kamp sahası için yaklaşık 25 hektarlık alan ayrılacak. Her bir kamp sahasında yaklaşık 500 personelin çalışması planlanıyor.

Proje giriş noktasında 1 ve hat boyunca 7 olmak üzere toplamda tahmini 8 kompresör istasyonu tesis edilmesi ve her bir kompresör istasyonunda yaklaşık 50 kişinin çalışması öngörülüyor.

Ayrıca boru hattının temel öğesi olan boruların depolanacağı boru stok sahaları ile inşaat sırasında kullanılacak makine ve ekipmanların konulacağı, bakım ve onarımların yapılacağı malzeme stok sahaları ile servis/bakım alanları tesis edilecek.   

ETİKETLER: TANAP
http://www.yapi.com.tr/haberler/tanap-icin-kamp-kurulacak_114595.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!