Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tanık'tan Gökçek'e Sitem Dolu Mesajlar

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ı makamında ziyaret etti. Ak, ziyarette yaptığı konuşmada, Çankaya ve Keçiören’in nüfus yoğunluğu anlamında Başkentin en büyük ilçeleri arasında yer aldığını anımsattı. Bütçelerini oluşturma aşamasında tasarrufa önem verildiğini, tutumlu bir politika izlendiğini belirten

Hürriyet Gazetesi
Tanık'tan Gökçek'e Sitem Dolu Mesajlar

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ı makamında ziyaret etti. Ak, ziyarette yaptığı konuşmada, Çankaya ve Keçiören’in nüfus yoğunluğu anlamında Başkentin en büyük ilçeleri arasında yer aldığını anımsattı. Bütçelerini oluşturma aşamasında tasarrufa önem verildiğini, tutumlu bir politika izlendiğini belirten Ak, kaynakları iyi şekilde kullanmanın önemli olduğunu kaydetti.

Göreve geldikleri dönemden bu yana ilçenin en önemli sorunun ulaşım ve altyapı olduğunu gözlemlediklerini ifade eden Ak, tek başına üstesinden gelemeyecekleri için Ankara Büyükşehir Belediyesinden destek aldıklarını söyledi.

Üvey evlat olmak istemiyoruz

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da iki belediye arasında işbirliği çerçevesinde çalışma yapabileceklerini ifade ederek, özellikle içinde bulundukları kriz ortamında dayanışmayı çok önemsediklerini söyledi. "Çankaya olarak üvey evlat olarak görülmek istemiyoruz" diyen Tanık, şöyle devam etti:

"Bizler Ankara’da 16 kardeş olduğumuz düşünüyoruz. Büyükşehir Belediyesinin iyi bir şemsiye olmasını istiyoruz. Çankaya Belediyesi olarak belediye başkanlarına bir yemek vermek istedik. Büyükşehir Belediyesinden 'sen kim oluyorsun ki yemek veriyorsun?' tarzında yaklaşımlar gördük. Biz de sustuk bekliyoruz. Ortak bir şey için bizi bir araya getirir diye. 16 belediye başkanı var. Bir gün al bizi arabayla gezdir, Ankara’daki projelerini anlat. 'Ankara’da senin alanına şöyle iyiliklerimiz olacak. Hele derdin nedir? Gel dinleyelim biz kader arkadaşıyız' demesini böyle bir şeyi beklerim ben, Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan ama 7 aydır olmadı.

Yemeğe çağırır sanmıştım

Ben yemeğe çağırdıktan sonra yaptığı eleştirinin ardından, herhalde şimdi çağıracak hepimizi dedim. Tabii bizim istememizle hareket etmemek de siyasetin gereği olarak düşünülebilir ama bizi dışlayarak da yapabilirdi. Ama diğer belediye başkanlarıyla da böyle bir oluşumun içinde görmüyorum."

Tanık, Çankaya Belediyesi tarafından yapılan Hayvan Barınağını, Büyükşehir Belediyesine hem devretmeye hem de iş birliğine hazır olduklarını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taniktan-gokceke-sitem-dolu-mesajlar_74014.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!