Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tapu Bilgileri Tek Merkezde Toplanacak

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin bilgi bankası olacak sistem için, altyapı çalışmalarına başladı. Müdürlük, bütün kamu kurum ve kuruluşlarının, vatandaşı ilgilendiren bilgilerin yer aldığı 'Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi' için kolları sıvadı.

Zaman Gazetesib>Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin bilgi bankası olacak sistem için, altyapı çalışmalarına başladı. Müdürlük, bütün kamu kurum ve kuruluşlarının, vatandaşı ilgilendiren bilgilerin yer aldığı 'Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi' için kolları sıvadı. Temeli taşınmaz mülkiyete dayanan sistemle, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının kendi bilgileri ile vatandaşı ilgilendiren bilgileri bilgisayar ortamına aktarılması amaçlanıyor.

Tapu Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı, analiz çalışmalarının başladığını belirtti. Gelecek yıldan itibaren sisteme dönük adımların atılmaya başlanacağını bildiren Adlı, her kurum kendi bilgisini katman katman ve doğru girdiğinde sistemin tamamlanacağını kaydetti. Böylece kamu kurumlarının kendi bilgileri ile bu bilgilerle entegre etmek suretiyle vatandaşın her türlü talebi, anında sorgulanabilecek. Sözgelimi, imar planı ile bilgiler belediyeler, mülkiyetle ilgili bilgiler Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, hastane ile bilgiler Sağlık Bakanlığı, barajlarla ilgili bilgiler ise Devlet Su İşleri'nin sisteme aktardığı verilerden anında görülebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tapu-bilgileri-tek-merkezde-toplanacak_53764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!