Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tapu İşlemleri Bir SMS ile Tamam!

Mersin Tapu Sicil Müdürlüğünce, tapu işlemleri olan vatandaşların zaman kaybını önleyecek ''sms'' uygulaması başlatıldı. Tapu Kadastro 12. Bölge Müdürü Burhan Göksu, vatandaşlara daha etkin, süratli, şeffaf ve çağdaş hizmet verebilmek için yeni arayışlar içerisinde olduklarını söyledi.

NTV
Tapu İşlemleri Bir SMS ile Tamam!

Mersin Tapu Sicil Müdürlüğünce, tapu işlemleri olan vatandaşların zaman kaybını önleyecek ''sms'' uygulaması başlatıldı.    
   
Tapu Kadastro 12. Bölge Müdürü Burhan Göksu, vatandaşlara daha etkin, süratli, şeffaf ve çağdaş hizmet verebilmek için yeni arayışlar içerisinde olduklarını söyledi.        

Bu kapsamda il müdürlüğü bünyesinde ''Ön Kayıt Bürosu'' oluşturulduğunu ifade eden Göksu, şöyle devam etti:      

''Herhangi bir işlem için tapu müdürlüğüne başvuran bir vatandaş sıra matikten almış olduğu sırayla başvurusunu yaptıktan sonra, artık hiçbir şey yapmasına gerek kalmayacak. Şöyle ki, vatandaşlarımız, başvurusunu yaptıktan sonra başvurular görevli personellerce ilgili müdürlüklere iletiliyor. Başvuruyu alan müdürlüğün ilgili personeli, başvuruyu alır almaz, vatandaşımızın cep telefonlarına işlemin başladığına dair, harç dekontlarının hazır olduğuna ve imza aşamasına gelindiğine dair kademeli olarak sms yolluyor. Böylelikle, vatandaş, kurumda beklemek yerine diğer işlerini rahatlıkla zaman kaybı yaşamadan gerçekleştiriyor. Tüm işlemlerini yapan vatandaş, gelip harcını yatırıyor ve evraklarını alıp gidiyor.''  

 

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/tapu-islemleri-bir-sms-ile-tamam-_81884.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!