Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Taraftar Dualarıyla GS'nin Stadının Yüzde 70'i bitti, Ekimde Açılış Garanti'

Galatasaray'ın yeni stadını inşa eden Varyap'ın patronu Süleyman Varlıbaş, 'GS taraftarının dualarıyla proje sorunsuz ilerliyor, her işimiz rast gidiyor. Bir ay içinde çatı takılıyor, stat iyice ortaya çıkacak' dedi. Varlıbaş, Abu Dabi ve Türkmenistan'dan stadyum teklifleri aldıklarını söyledi.

Radikal Gazetesi
'Taraftar Dualarıyla GS'nin Stadının Yüzde 70'i bitti, Ekimde Açılış Garanti'

Bu aralar sahalarda ve medyada Galatasaray rüzgârı esiyor. 70 milyon liralık krediyle iki şirketini birleştirip sırtındaki yükten kurtulmayı hesaplayan Cim Bom, çok beklediği stadına da ekim ayında kavuşuyor. Müjdeli haber stadın inşaatını sürdüren Varyap şirketinin patronu Süleyman Varlıbaş’tan geldi: ‘Seyrantepe stadyum projesi tam gaz ilerliyor.’

Yüzde 24’ten 70’e ulaştılar

En geç bir ay içinde çatısının montajıyla stadyumun silüetinin tamamen ortaya çıkacağı müjdesini veren Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş. “En büyük destekçimiz Galatasaray taraftarı. Galatasaraylılar’ın duasıyla proje inşaat çalışmaları sorunsuz ilerliyor, her işimiz rast gidiyor. Onların duası diğer işlerimizin de rast gitmesine neden oluyor” dedi.

Varlıbaş, stadı devraldıklarında TOKİ’nin verdiği rakama göre stadın yüzde 24’ünün tamamlandığını, şu anda yüzde 70’e ulaştıklarını söyledi. Varlıbaş, “Zaten yolu oradan geçenler inşaatın hızına şaşırıyor. Allah bir aksilik yaşatmazsa planlanan süremizin bile öncesinde stadı teslim edeceğiz. Ama ekim ayında açılış yapılır” dedi.

‘Trabzonsporlu kızmadı’

Daha önce Trabzonspor yönetiminde de bulunan Süleyman Varlıbaş, ‘Trabzonspor taraftarları, Galatasaray’ın stadyumunu sizin yapmanıza tepki gösteriyor mu’ sorusuna şu yanıtı verdi: “Hiç olumsuz bir tepki yok. Projeyi çok beğeniyorlar. Hatta bize de onun kadar iyi bir stadyum yapın, diyorlar.”

800’ü sahada 1500 kişi çalışıyor

Türkiye’nin en büyük yeşil bina konseptine sahip bu konuda iki tane uluslararası ödül sahibi Ataşehir’deki Meridian projesi ve Avrupa’nın en büyüğü olacak İstanbul Adliye Sarayı’nın inşasını da yürüten Varyap, Seyrantepe projesini ekim ayına yetiştirmeyi planlıyor. Varlıbaş, 800’ü sahada 1500 kişinin normalin üç katı hızla inşaat çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

İşçilerin özverisi yürek sızlatıyor

Süleyman Varlıbaş, “Bir kişinin üç günde yapacağı işi, üç kişi ile bir günde tamamlıyoruz. Normalde üç yılda tamamlanacak projeyi biz bir yıla sığdırıyoruz. Statların inşa süresi aslında üç yıldır. Örneğin beton dökülürken 24 saatte çalışılıyor. Alt yüklenici firmaların yaptığı işler getirilip Seyrantepe’de monte ediliyor” dedi.

İşçilerin büyük bir özveri ve gayretle çalıştığına değinen Süleyman Varlıbaş, şunları söyledi: “Her türlü uluslararası inşaat normlarına riayet eden bir firmayız. İşçi güvenliği olmazsa olmazımız. Fakat inşaat zor iş. Yüksek risk altında çalışan işçilerin özverisini gördükçe yüreğim sızlıyor. Soğuk havalarda dışarıda ekmek mücadelesi veriyorlar. Onların her hakkını gözetiyoruz. Ama cidden yüreğim parçalanıyor.”

‘TOKİ’de paramız kalmaz’

TOKİ bir kamu krumu olduğu için Seyrantepe projesine bir devlet işi olarak baktıklarını vurgulayan Varlıbaş, alacakları paranın ikinci planda olduğunu, bunun bir prestij projesi şeklinde gördüklerini söyledi. Varlıbaş, “Buradan zarar etmeden çıkacağımızı düşünüyoruz. Sonuçta biz taahhüt ettiğimiz işi yapıyoruz. Para ikinci planda. Zaten arkasında devlet var. Bundan sonraki stadyum projelerinden para kazanacağımızı tahmin ediyorum” diye konuştu.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/taraftar-dualariyla-gsnin-stadinin-yuzde-70i-bitti-ekimde-acilis-garanti_77003.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!