Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarih, Fotoğraflarda Yaşatılacak

Şanlıurfa Valiliği başlattığı yeni bir projeyle yok olan tarihi ve kültürel eserlerin fotoğraflarını bir albümde toplamayı amaçlıyor. Şanlıurf

NTV-MSNBC
Tarih, Fotoğraflarda Yaşatılacak

b>Şanlıurfa Valiliği başlattığı yeni bir projeyle yok olan tarihi ve kültürel eserlerin fotoğraflarını bir albümde toplamayı amaçlıyor.
Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, son 45 yılda şehirde büyük değişiklik yaşandığı, yol açma, cadde düzenleme, doğa koşulları gibi çeşitli nedenlerle birçok tarihi Urfa evinin yok olduğu veya zarar gördüğü belirtildi.
Açıklamada, projenin Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfınca yürütüleceği ifade edilerek, “130 yıla damgasını vuran insanların, mekanların ve giysilerin toplanan fotoğrafları sergilenecek. Tüm Şanlıurfalıların, ellerindeki eski fotoğraf ve giysileri bizlerle paylaşmasını istiyoruz” denildi.
Ele geçen eski fotoğraflarda görülen Urfa evlerinin nerede olduklarının yeni nesil gençler tarafından bilinmediğine işaret edilen açıklamada, şöyle denildi: “Zaman içinde hanlar, hamamlar, resmi binalar ve parklar gibi kültürel eserlerimiz gelecek nesillere aktarılamamıştır. Ayrıca, yaşadıkları çağda ilde isim yapmış birçok insan fotoğraflarda kalmıştır. Onların ve kültürel eserlerimizin günümüzde hatırlanması manevi bir ihtiyaçtır. Şubat ayına kadar devam edecek projeyle değerlerimiz bir fotoğraf albümünde toplanacaktır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarih-fotograflarda-yasatilacak_2723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!