Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarih Yeniden Canlanacak

Osmanlı döneminde göçerler tarafından yapılan tarihi sarnıcın yeniden düzenlenmesi için 28 bin YTL'lik bütçe ayırdıklarını belirten Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “Dünden bugüne arkeolojik, kültürel dokumuzun korunması, tanıtılması amacıyla Ata Sarnıç Park Projemizi şekillendirdik. Önümüzdeki günlerde Muğla Kültür ve Tabiat Varlıkları

Cumhuriyet EGE
Tarih Yeniden Canlanacak

Yatağan Belediyesi, ilçede bulunan 400 yıllık tarihi sarnıcı restore ettirerek, etrafındaki bin metrekarelik alanda Ata Sarnıç Park Projesi'ni yaşama geçirecek. Osmanlı döneminde göçerler tarafından yapılan tarihi sarnıcın yeniden düzenlenmesi için 28 bin YTL'lik bütçe ayırdıklarını belirten Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “Dünden bugüne arkeolojik, kültürel dokumuzun korunması, tanıtılması amacıyla Ata Sarnıç Park Projemizi şekillendirdik. Önümüzdeki günlerde Muğla Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu'na projemizi onaylattıktan sonra çalışmalara başlayaycağız” dedi.

Işık'ın verdiği bilgiye göre, sarnıcın etrafında bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek Ata Sarnıç Park Projesi içinde 2 katlı Osmanlı evi de bulunacak. Evin birinci katında 250 kişilik tiyatro ve çok amaçlı toplantı salonu, ikinci katında ise ahşap çatılı oturma yerleri, çocuklar için oyun sahaları ve yaşlı dinlenme yerleri bulunacak. Osmanlı döneminden izler taşıyacak olan preje, yaklaşık 1.5 milyon YTL'lik harcamayla yaşama geçirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarih-yeniden-canlanacak_62500.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!