Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarihi Binaya Elektrikli İşkence

Sivas’ta restorasyon çalışmaları devam eden tarihi binanın çatı saçağına denk gelen yüksek gerilim hattının yeri değiştirilmeyince, ilginç görüntüler oluştu. Restorasyonu üstlenen firma çalışanları, çatıyı, elektrik direğini de içine alacak şekilde ördü.

Zaman Gazetesi
Tarihi Binaya Elektrikli İşkence

b>Sivas’ta restorasyon çalışmaları devam eden tarihi binanın çatı saçağına denk gelen yüksek gerilim hattının yeri değiştirilmeyince, ilginç görüntüler oluştu. Restorasyonu üstlenen firma çalışanları, çatıyı, elektrik direğini de içine alacak şekilde ördü. Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesi’nin üst tarafında bulunan ve önceden meslek lisesi olarak hizmet veren tarihi binanın Arkeoloji Müzesi yapılması için çalışma başlatıldı. Restorasyonu yapan firma, yaklaşık bir yıl önce çalışmalara başladı. Binanın duvarları sağlamlaştırıldı ve içine asma katlar yapıldı. Çatısı ise bir hafta önce örülmeye başlandı.

Ancak, çatı örme işini bir an önce bitirmeyi hedefleyen yüklenici firma, ummadıkları bir engel ile karşılaştı. Binanın çatı saçağına denk gelen yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik direği, çalışmaları kısa süreli de olsa sekteye uğrattı. Direğin kaldırılması için TEDAŞ’a yazı yazıldı, ancak bir ay geçmesine rağmen direk kaldırılmadı. Sonbahar mevsiminin yaklaşması nedeniyle çatıyı kısa sürede bitirmeyi hedefleyen işçiler, ilginç bir yol buldu.

İnşaat çalışanları, çatıyı, elektrik direğini de içine alacak şekilde ördü. Tarihi binanın çatı saçağı içinden geçen elektrik direğini görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Vatandaşlar, bu tarihi binanın Arkeoloji Müzesi olarak hizmet verecek olmasından dolayı çok memnun olduklarını, ancak beton direğin çatı saçağından geçmesini ise yanlış ve çirkin olarak değerlendirdiler. Aynı şekilde direkteki kablolardan yüksek gerilimin geçtiğini belirten işçiler de hayati tehlike altında çalıştıklarını ifade ettiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-binaya-elektrikli-iskence_47669.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!