Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Diyarbakır Surlarına 1 Trilyon Ödenek Çıktı

AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan’nın, Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu ile tarihi Diyarbakır Surları’nın restorasyonu ve çevre düze

Zamanb>AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan’nın, Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu ile tarihi Diyarbakır Surları’nın restorasyonu ve çevre düzenlemesi için yaptığı görüşmeler sonuç verdi. Bakan Mumcu’nun surların onarımı ve çevre düzenlemesi için 1 trilyon lira ödenek sağladığı ve bu ödeneğin 2004 yılı başından itibaren Diyarbakır’a aktarılacağı bildirildi.

Diyarbakır’ın ekonomik, sosyal, kültürel ve turizm açısından büyük öneme sahip tarihi surların restorasyonu ve çevre düzenlemesi için start verilirken, surların Dünya Mirası listesine alınması için yoğun çaba sarfediliyor. Uzun bir süredir Kültür Bakanı Erkan Mumcu ile görüşmelerde bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, surların onarımı ve çevre düzenlemesi için 1 trilyonluk ödenek sözü aldığını açıkladı.

Bu arada, Arslan’ın Silvan’da bulunan tarihi ve turistik öneme sahip sur ile Hasui mağaralarının da onarımı için Bakan Mumcu’dan ödenek sözü aldığı ve bu paranın da 2004 yılı başında Diyarbakır’a aktarılacağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-diyarbakir-surlarina-1-trilyon-odenek-cikti_8249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!