Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarihi Han Film Yapımcılarının İlgi Odağı Oldu

Kayseri'de, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılan tarihi han, doğal görüntüsü nedeniyle film yapımcılarının ilgisini çekti.

yapı.com.tr/AA
Tarihi Han Film Yapımcılarının İlgi Odağı Oldu

Osmanlı sadrazamlarından Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılan ve uzun yıllar geçmesine rağmen doğal görünümünü koruyan Kayseri'deki tarihi Vezir Han, "Mezeci Çırağı" adlı sinema filminin çekim merkezi oldu. Kapalı Çarşı ile iç içe olan, kentin önemli tarihi yapılarından Vezir Han da çekimlerine başlanan filmin yapımcısı Özkan İrman, yaptığı açıklamada, çocukluğundan itibaren tarihi yerlere ilgisi olduğunu, ilk filmini tarihi Vezir Han'da çekmeye başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.


Çocukluğunun Bursa'daki tarihi Pirinç Han civarında geçtiğini anlatan İrmen, Kayseri'deki tarihi Vezir Han'ı tercih etmelerinde yapının doğallığını korumasının etkili olduğunu vurguladı.

İrman, Vezir Han da sinema filmi çekimlerinde emeği geçen Kayseri Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Vakıflar Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

"Film hanın tanıtımına katkı sağlayacak"

İrman, daha önce Bursa'da Cumalıkızık'ta Kınalı Kar dizisinin çekildiğini belirterek, "Şu anda insanlar Bursa'ya geldiğinde, 'Cumalıkızık'a gidiyorum' demiyorlar, 'Kınalı Kar'a gidiyorum' diyorlar. Mezeci Çırağı filminin çekildiği Vezir Han'ın, turistlik anlamda tanıtımına çok büyük katkı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-han-film-yapimcilarinin-ilgi-odagi-oldu-_133332.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!