Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarihî Kentler Birliği Tokat Semineri Başladı

'Avrupa Bir Ortak Miras' kampanyası kapsamında kurulan Tarihî Kentler Birliği, yurt çapında başlattığı seminerlere devam ediyor. Seminerlerin bu haftaki durağı Tokat oldu. 3 gün sürecek Tarihî Kentler Birliği Tokat Semineri'nde, Türkiye'de kültürel miras çalışmaları ve kentlerin tarihî yapıları konularının yanı sıra geleneksel doku ve yaşam

Zaman Gazetesi
Tarihî Kentler Birliği Tokat Semineri Başladı

'Avrupa Bir Ortak Miras' kampanyası kapsamında kurulan Tarihî Kentler Birliği, yurt çapında başlattığı seminerlere devam ediyor. Seminerlerin bu haftaki durağı Tokat oldu. 3 gün sürecek Tarihî Kentler Birliği Tokat Semineri'nde, Türkiye'de kültürel miras çalışmaları ve kentlerin tarihî yapıları konularının yanı sıra geleneksel doku ve yaşam kültürünün korunmasında yerel yönetimlerin rolü tartışılacak. Tokat Büyük Otel ve Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminere Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, ÇEKÜL Vakfı ve birliğe üye belediyelerden yetkililer katılacak. Programda ayrıca, Tokat ve ilçelerinin tarihî ve kültürel mekânları gezilecek.

Tarihî Kentler Birliği'nin 2000 yılı Temmuz'unda başlayan kuruluşu, Avrupa Tarihî Kentler Birliği ile eşzamanlı olarak tamamlandı. O tarihten bu yana üye sayısı 224'ü bulan birlik, son yıllarda Türkiye'de birçok ilde düzenlediği seminerlerle dikkat çekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-kentler-birligi-tokat-semineri-basladi-_80497.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!