Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TARİŞ’in Borç Ödemesi Kuşadası'nın Yeşiliyle Çakıştı

İzmir’deki fabrikasında 600 işçiyi jet bir bildirimle sokağa atan TARİŞ’in Pamuk Birliği Başkanı Beliğ Azbazdar, “TARİŞ’deki yeniden ekonomik yapılanma sürecinde borçlarımızdan bir an önce kurtulmak gereksiz faizleri artık ödemek istemiyoruz. Öncelikle gayri menkullerimizi değerlendirmeyi planladık. Ancak satamıyoruz” diyerek arsa tartışması

Bir Gün Gazetesi
TARİŞ’in Borç Ödemesi Kuşadası'nın Yeşiliyle Çakıştı

STRONG>İzmir’deki fabrikasında 600 işçiyi jet bir bildirimle sokağa atan TARİŞ’in Pamuk Birliği Başkanı Beliğ Azbazdar, “TARİŞ’deki yeniden ekonomik yapılanma sürecinde borçlarımızdan bir an önce kurtulmak gereksiz faizleri artık ödemek istemiyoruz. Öncelikle gayri menkullerimizi değerlendirmeyi planladık. Ancak satamıyoruz” diyerek arsa tartışması başlattı.

Azbazdar, vergi borcuna karşılık maliye’ye Kuşadası’ndaki 9 bin 958 metrekarelik arsasını önerdiğini anımsattı. Azbazdar, "Ancak Tariş’in önemli gayri menkullerinin arasında bulunan Kuşadası arsasının satışında Belediyenin bürokratik engelleri ile karşılaştık. Belediyelerin yerel yönetimleri aşmak da zorlanıyoruz" dedi.

Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ise konuya ilişkin yaptığı bir açıklamada şöyle konuşmuştu:

"Bu alan içerisinde zaten tescilli iki eski yapı da bulunuyor. Satışa çıkarılması, arzu ettiğimiz bir durum değil. Zaten TARİŞ arsasında çok katlı yapılaşmaya karşıyız. Söz konusu arsanın düşük yoğunluklu ve kültür merkezi şeklinde değerlendirilmesini istiyoruz”

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarisin-borc-odemesi-kusadasinin-yesiliyle-cakisti_77321.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!