Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarlabaşı'nda Protesto

İstanbul Tarlabaşı Bulvarı önünde toplanan ''İstanbul SOS Platformu'' üyesi bir grup, yürütülen yenileme çalışmalarını protesto etmek için bir binaya ''S.O.S'' yazılı pankart astı. Burada grup adına açıklama yapan, İstanbul SOS Platformu üyesi Esra Balcı, Tarlabaşı'nda, 210'u tescilli yapı olmak üzere toplam 278 yapının yıkılmasının planlandığını

Cumhuriyet Gazetesi
Tarlabaşı'nda Protesto

İstanbul Tarlabaşı Bulvarı önünde toplanan ''İstanbul SOS Platformu'' üyesi bir grup, yürütülen yenileme çalışmalarını protesto etmek için bir binaya ''S.O.S'' yazılı pankart astı. Burada grup adına açıklama yapan, İstanbul SOS Platformu üyesi Esra Balcı, Tarlabaşı'nda, 210'u tescilli yapı olmak üzere toplam 278 yapının yıkılmasının planlandığını belirtti.

Çalışmaların geçen günlerde başladığını ifade eden Balcı, ''Evlerini terk etmemekte direnen mülk sahiplerine karşı ise kamulaştırma süreci devam ediyor. Yenileme alanı içindeki tüm tarihi binalar, yeni projelerin uygulanabilmesi için yerle bir edilecek. Diğer tarihi alanlardakilerin tersine ne kat planları ne de bina yükseklikleri korunacak. Ayakta duran ve kullanılabilen tarihi yapıların yıkıldığı, tüm nüfusun gerçekçi bir seçenek tanınmadan yerinden edildiği, seçilmiş kurumlara büyük bir rant kazandırmayı hedefleyen bu projenin bir İstanbul ve tarih kıyımı olduğunu savunuyoruz'' diye konuştu. Grup, daha sonra dağıldı.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarlabasinda-protesto_82807.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!