Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tartan ve Konak Heyetinin Gezisi

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan bir heyetle Türk Dernekleri Federasyonu’nun 19-23 Ekim tarihleri arasında düzenlediği 1. Cumhuriyet Festivali’ne kadılmak üzere ABD’ye gitti. Cumhuriyet Festivali’ne davet edilmekten onur duyduklarını belirten Başkan Tartan, bu daveti en olumlu şekilde değerlendireceklerini belirtti.

Hürriyet Gazetesi
Tartan ve Konak Heyetinin Gezisi

onak Belediye Başkanı Hakan Tartan bir heyetle Türk Dernekleri Federasyonu’nun 19-23 Ekim tarihleri arasında düzenlediği 1. Cumhuriyet Festivali’ne kadılmak üzere ABD’ye gitti. Cumhuriyet Festivali’ne davet edilmekten onur duyduklarını belirten Başkan Tartan, bu daveti en olumlu şekilde değerlendireceklerini belirterek, "New York’ta sözü geçen Musevi cemaati ile görüşmeler yapacağız. Turizm elçiliği görevini tam anlamıyla yerine getireceğiz. İzmir’in turizm potansiyelini, sağlık turizmindeki artılarını anlatacağız. ABD’den zengin turistleri İzmir’e çekmemiz gerek. Bu da ancak tanıtımla olur" dedi.

Kardeş belediye olacağız

Konak Belediyesi’nin açacağı standda tanıtım yapılacağını da hatırlatan Tartan, "Avrupa’nın birçok ülkesinden sonra İzmir ve Konak ABD’de de tanınacak. Türklerin yoğun olarak yaşadığı New York kentinde Türk Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen festivalde ve önemli bir organizasyonda ilk kez yer alacağız. Şimdiye kadar hep lobi ve tanıtım yapamamaktan şikayet ediliyordu. Eksikliğin giderilmesi için ilk defa ciddi bir adım atılıyor. New York’un Brooklyn Belediyesi ile kardeş şehir olacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tartan-ve-konak-heyetinin-gezisi_73466.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!