Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tasarım Dünyasında Yeni Bir Merkez: Terminal

Akın Nalça ve tasarım ekibinin yıllardır sürdürdüğü atölye geleneğiyle, aynı dili konuşan geniş bir ürün ailesinin biraraya gelmesi ile oluşan tasarım merkezi Terminal, Beylerbeyi’nde 15 Nisan’da açılıyor. Terminal, mekân çözümleri konusunda fark yaratan birçok markayı ve tasarım hizmetini bir arada sunarak, tasarımcıların, mimarların ve

yapi.com.tr
Tasarım Dünyasında Yeni Bir Merkez: Terminal

Akın Nalça ve tasarım ekibinin yıllardır sürdürdüğü atölye geleneğiyle, aynı dili konuşan geniş bir ürün ailesinin biraraya gelmesi ile oluşan tasarım merkezi Terminal, Beylerbeyi’nde 15 Nisan’da açılıyor. Terminal, mekân çözümleri konusunda fark yaratan birçok markayı ve tasarım hizmetini bir arada sunarak, tasarımcıların, mimarların ve işverenlerin çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

Özgün fikirler ve yaratıcı tasarımlar için yeni ufuklar açan dinamizme ve tüm donanımlara sahip olan Terminal, tasarımcının hayal gücünü harekete geçirmeyi amaçlıyor. Tasarımcılar, fikirlerine ışık tutmak için Terminal ekibinin bir parçası olarak bu dinamizmin içinde yer alabiliyorlar. 

Terminal’in içinde bulunan 'Platform' adlı showroom'da pek çok öncü markayı ve farklılık taşıyan yenilikleri birarada görmek mümkün. Ürünlerin yanısıra sergilenen sistemlerle, yeni ürünler ve farklı kombinasyonlar kurulmasını sağlayabiliyor. Bu oluşumun bir parçası olan showroom, aynı zamanda Terminal ofisinin parçası olarak düşünülmüş. Ayrıca binadan bağımsız dış mekanda tasarlanmış 'Container' ise yeni malzemelerin kullanıcı ve tasarımcılarla buluştuğu çağdaş bir malzeme kütüphanesi olarak geliştirilmiş. Sergilemelerde ürün ve hedef kitle arasındaki iletişimi maksimum performans ile yerine getirecek pek çok ürün ve sistemi barındıran Terminal, aynı zamanda kullandığı sistemler ile ofisiçi planlamada çalışma ortamının verimliliğini ve konfor düzeyini artıracak ergonomik çözümler sunuyor.

Endüstri yapılarından ofis mekânlarına, fuar standı, mağaza, showroom, banka ve hastanelerden sosyal tesislere, tüm yaşam alanlarının gereksinimini karşılayabilecek mekân sistemleri, özel ürünler ve çözümler sunan Terminal, mekân tasarım sürecinde dinamik tasarım ekibinin vereceği destek ile bir 'başlangıç noktası' niteliği taşıyor.Terminal Çatısı Altındaki Markalar

Burkhardt Leitner Constructiv; modüler mekân sistemlerinde dünya öncüsü olan marka, göçerlerin çadırı gibi 'taşınabilir' mimarinin arketiplerinden yola çıkarak mekan çözümleri geliştiriyor.

Akın Nalça, ürün geliştirmeden mekân çözümüne her ölçekte tasarım sorumluluğunu üstlenen, var olan mekân sistemlerini farklı bir boyuta taşıyacak yeni önermelerde de bulunabilen bir yapıya sahiptir. Kendi tasarımı olan iki yeni mekân ve sergileme sistemi olan Planner ve Slimpan ile birlikte ofis masası ve Pon tavan sistemini de sunuyor.

Alu; iletişim ve hazır giyim sektörünün dünya çapında markaları için yaptığı uygulamalarla başarısı kanıtlanmış mağaza çözümleri sunuyor.

Molo; kâğıt, tekstil ve kraft gibi malzemelerin yenilikçi bir yöntemle mekan bölümleyici ve tamamlayıcı ürünlere dönüştüğü petek strüktürler öneriyor.

Wogg; çokyönlü kullanıma yönelik tasarlanan raf sistemi, hafif tablalı katlanır masalar, silindirik modüllere indirgenen dolap üniteleri sunuyor.

Expand; hafif, hızlı uygulanan, katlanabilir, bol ürün seçenekli, dayanıklı, kolay taşınabilir ve esnek sergi sistemleri sunuyor.

Frankeurope; vitrin sistemlerinde farklı material ve kalınlıklarda panellerin basit bir yolla birleştirilmesini sağlıyor.

Rosso; tavan ya da dikey yüzeylere monte edilebilen ürünler, akustik mekân bölümleyici olarak kullanılabiliyor.

Inflate; kısa sürede etkileyici ortamlar yaratabilen, hızla kurulup taşınabildiği için ürün lansmanları, marka tanıtım organizasyonları, partiler ve tanıtım etkinlikleri için hızlı ve pratik bir çözüm getiriyor.

Atelier Alinea; yenilikçi mobilya konseptleri geliştirmeye ve farklı tasarımcıların imzasını taşıyan bu konseptleri uygulamaya odaklanan Atelier Alinea, ofis ve yaşam alanları için çözümler geliştiriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasarim-dunyasinda-yeni-bir-merkez-terminal_68107.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!