Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tasarım Müzesi için Uluslararası Konferans

İzmir'de kurulması planlanan tasarım müzesinin içeriği Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Akdeniz Akademisi işbirliği ile 17 Ekim Cumartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenecek Tasarım Müzesi Uluslararası Konferansı’nda ele alınacak

yapi.com.tr / AA
Tasarım Müzesi için Uluslararası Konferans

Tasarım Müzesi Uluslararası Konferansı'nın moderatörlüğünü Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi, İzmir Akdeniz Akademisi Tasarım Koordinatörü, Tasarım ve Tasarım Tarihi Topluluğu (4T) Derneği Başkanı Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu üstlenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Balcıoğlu, İzmir’de bilimsel, tasarımsal ve sanatsal alt yapının bulunduğunu vurgulayarak, "Çok güçlü koleksiyonlar ve konuya kendini adamış bilinçli koleksiyonerlerimiz var. Son adım ise tasarım müzesi. Bu yolda hızla ilerleniyor. Unutmayalım, henüz Türkiye’de bir tasarım müzesi yok" ifadelerini kullandı.

Balcıoğlu, düzenlenecek konferansta "Tasarım müzesi nedir?" sorusunun yanıtının aranacağını belirterek, "Müzeye kapsamlı bir içerik kazandırmak gerek. 17 Ekim Cumartesi günü saat 13.30’da, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde yapılacak olan konferansı amacı da bu. İzmirli tasarımcıyı, İzmir’de tasarlananları dünyaya tanıtacak. Hatta belki pazarlayacak, kalkınma ve gelişmeye kültürel olduğu kadar ekonomik olarak da değer katacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasarim-muzesi-icin-uluslararasi-konferans_136521.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!