Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Taşerona Kadro Başvuru Sonuçları Açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) ve şirketlerinin bünyesinde çalışan taşeron işçilerin yaptığı kadro başvuruları sonuçlandı.

yapi.com.tr
Taşerona Kadro Başvuru Sonuçları Açıklandı

Sözcü'de yer lan habere göre; İBB ve iştirakler, İSKİ ile İETT'de çalışan toplam 31 bin 131 taşeron işçi kadro başvurusunda bulundu. Başvuruların 8 bin 386'sı KHK kapsamı dışında kaldığı için geçerli sayılmadı. Sadece 22 bin 745 kadro başvurusu geçerli kabul edildi. Toplam 583 kişinin başvurusu emeklilik, güvenlik soruşturması, askerlik durumu gibi nedenlerle reddedilirken geçersiz sayılan başvurularla birlikte toplam 8 bin 969 kişinin kadro başvurusu reddedilmiş oldu. İBB, İETT, İSKİ ve iştiraklerdeki kadro başvuru sonuçları ayrı ayrı şöyle: İBB bünyesinde çalışan 17 bin 16 taşeron işçi kadro başvurusunda bulundu. Başvuruların 13 bin 989'u geçerli sayıldı, 3 bin 27 başvuru KHK kapsamı dışında kaldığı için geçerli kabul edilmedi. 13 bin 675 taşeron işçinin kadro başvurusu kabul edilirken, 314 kişi ‘ret' cevabı aldı.

KHK'lar etkili oldu
İBB iştiraki olan şirketlerde 6 bin 978 kişi kadro başvurusu yaptı ancak 4 bin 694'ünün başvurusu geçerli sayıldı. 2 bin 284 kişinin başvurusu geçersiz sayıldı, 128 kişinin başvurusu kabul edilmedi. İSKİ'de çalışan 5 bin 339 taşeron işçi başvuru yaptı. Başvuruların 2 bin 198'i KHK kapsamı dışında bulunarak geçersiz sayılıp 3 bin 141 başvuru değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirme sonucunda 3 bin 18 taşeron kabul edildi, 121 başvuru reddedildi. İETT'de bin 798 kadro başvurusunun 921'i geçerli, 877'si geçersiz olarak sınıflandırıldı. Buna göre 901 kişinin başvurusu kabul edilirken 20 işçinin başvurusu reddedildi.

İtirazlar valilikteki komisyona yapılacak
Sonuçlara itirazlar 26-28 Şubat tarihleri arasında İstanbul Valiliği bünyesinde oluşturulan itiraz komisyonuna yapılacak. Başvurusu kabul edilenlerin kadroya geçebilmesi için daha sonra yapılacak sınavı geçmeleri de gerekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taserona-kadro-basvuru-sonuclari-aciklandi_163344.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!