Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TAV Havalimanları Holding Tecrübesini Suudi Arabistan'a Taşıyor

TAV Havalimanları Holding, havalimanı işletmeciliği alanında sahip olduğu deneyimi Suudi Arabistan’a da taşımak üzere Suudi Al Rajhi Holding ile ortak girişim sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında, Suudi Arabistan’da havalimanlarına yönelik Yap-İşlet-Devret projelerinin hayata geçirilmesi ile işletme, bakım ve yönetim hizmetleri sunulması yer

Vatan Gazetesi
TAV Havalimanları Holding Tecrübesini Suudi Arabistan'a Taşıyor

TAV Havalimanları Holding, havalimanı işletmeciliği alanında sahip olduğu deneyimi Suudi Arabistan’a da taşımak üzere Suudi Al Rajhi Holding ile ortak girişim sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında, Suudi Arabistan’da havalimanlarına yönelik Yap-İşlet-Devret projelerinin hayata geçirilmesi ile işletme, bakım ve yönetim hizmetleri sunulması yer alıyor. TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, "TAV Havalimanları, gün geçtikçe artan kalifiye insan kaynağı ve sürekli gelişen sağlam alt yapısıyla havalimanı işletmesi alanında dünyada aranan bir güç konumuna geldi. Suudi Arabistan’a da hizmet ağımızı götürmek üzere güç birliği yaptığımız Al Rajhi Holding Grubu ile pek çok proje için dirsek dirseğe çalışacağız" diye konuştu.

Al Rajhi Holding Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Al Rajhi ise "Al Rajhi Grubu mali açıdan çok iyi yapılandırılmış bir holding yapısına sahip. Kaynaklarımızı ve birikimimizi TAV Havalimanları gibi itibarlı ortaklarla stratejik işbirlikleri yaparak daha da artırmayı arzu ediyoruz. TAV Havalimanları ile ortaklığımızla deneyim ve uzmanlığı bir an önce ülkemize aktarma gayretindeyiz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tav-havalimanlari-holding-tecrubesini-suudi-arabistana-tasiyor_74234.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!