Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TAV Havalimanları Şirketlerinin Halka arzları Kapıda

TAV Havalimanları Holding CEO'su Sani Şener, orta vadede bünyelerindeki 2-3 şirketi halka arz etmeyi planladıklarını söyledi. TAV İnşaat'ın halka arzını şu aşamada düşünmediklerini kaydeden Şener, "Tüm şirketlerimizde ortaklık tabanını genişletmek istiyoruz. Halka arzlarla da olabilir başka türlü de olabilir." dedi.

Referans Gazetesi
TAV Havalimanları Şirketlerinin Halka arzları Kapıda

TAV Havalimanları Holding CEO'su Sani Şener, orta vadede bünyelerindeki 2-3 şirketi halka arz etmeyi planladıklarını söyledi. TAV İnşaat'ın halka arzını şu aşamada düşünmediklerini kaydeden Şener, "Tüm şirketlerimizde ortaklık tabanını genişletmek istiyoruz. Halka arzlarla da olabilir başka türlü de olabilir. Havaş'ı orta vadede halka arz etmeyi planlıyoruz. TAV Tunisie'de de halka arz olabilir" dedi. Portföylerindeki 10 havalimanında yolcu sayısının Ocak-şubat döneminde yüzde 18 artış kaydettiğini belirten Şener, TAV Havalimanları Holding olarak 2010 yılında yolcu sayısını yüzde 10, gelirlerini ise yüzde 10-12 büyütmeyi planladıklarını söyledi.
 
Makedonya'da aktif olacak

Havaalanı işinin her tarafında olacaklarını ifade eden Şener, "Ölçek ekonomisi sağlamak için hizmet şirketleri kurduk. Geçmişte sadece kendi havaalanlarımızda faaliyet gösterdiler. Yeni iş modelimizle yeni havalimanları operasyonlarına, yer hizmetleri, IT gibi alanlarda kendi hizmet şirketlerimizle gireceğiz" dedi. Makedonya'daki faaliyetlerinin 1 Mart'ta başladığını da vurgulayan Şener, "Gelecek yıl Makedonya'da open skies (açık semalar) anlaşması devreye girecek. Makedonya'da 2011 yılında çift haneli büyüme bekliyoruz" dedi. Avrupa Birliği ve Türkiye'nin açık semalar anlaşmasına benzer bir şekilde bir anrlaşma (horizontal agreement) hazırladığını belirten Şener, "Havacılık pazarı bu anlaşmanın devreye girmesi durumunda sıçrama kaydeder" dedi. Havaş ile Letonya'nın Riga kentindeki Northern Hub Service'in (NHS) yüzde 50 hissesini satın almak için görüşmelere başladıklarını vurlayan Şener, "Başarılı olursak Northern Hub ile sadece Riga'da değil, Vilnius ve Helsinki'de yer hizmetleri konusunda çalışmayı planlıyoruz" dedi. Riga'da terminal inşası için Air Baltic ile iş ortaklığı kurma konusunda görüşmeler yürüttüklerini belirten Şener, Maldivler'deki Male Havalimanı için ön yeterlilik aldıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tav-havalimanlari-sirketlerinin-halka-arzlari-kapida_77891.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!