Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TBB’den Burslu 'Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi' Eğitimi

Başkanlığını Kadir Topbaş’ın yaptığı TBB, Bahçeşehir Üniversitesi’nin 'Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi' Yüksek Lisans Programına devam etmek isteyen belediye çalışanlarına yüzde 100 burslu eğitim desteği veriyor.

yapi.com.tr
TBB’den Burslu 'Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi' Eğitimi

Başkanlığını Kadir Topbaş’ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Bahçeşehir Üniversitesi’nin 'Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi' Yüksek Lisans Programına devam etmek isteyen belediye çalışanlarına yüzde 100 burslu eğitim desteği veriyor. Başvurusu kabul edilen adayların, üniversiteye ödeyecekleri harç ve giderleri TBB tarafından karşılanacak. Ancak, yüksek lisans programını herhangi bir nedenle yarıda bırakanlar, kendileri ile ilgili TBB tarafından ödenen tüm harç ve giderleri ödemeyi taahhüt edecekler. Yine öğrenci, kaldığı dersin tekrarıyla ilgili kaydında harç ve giderlerini kendisi ödeyecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi (UYGAR) koordinatörlüğünde 2008-2009 eğitim yılında başlayan 'Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi' Yüksek Lisans Programı, 2009-2010 eğitim yılı bahar yarıyılı sonunda ilk mezunlarını vermişti.

Program, kariyerini geliştirmek isteyen bireylere ulaştırma ve planlama sistemlerine yönelik olarak ülkemiz koşullarına uygun yaratıcı ve yenilikçi fikirler sunarak, aldıkları görevlerde etkinliklerini artırmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Program, genel mühendislik ve planlama konularındaki problemleri çok disiplinli yaklaşımlar dahilinde çözebilmek için gerekli olan bilgileri de içinde barındırma iddiasını taşıyor. Öncelikle ülkemizdeki belediye çalışanlarına yönelik olarak açılan programda, şehircilik, kent estetiği, peyzaj, ulaşım planlaması, kentiçi lojistik, raylı sistemler gibi şehrin tümüne yönelik konularda 70’e yakın ders bulunuyor ve dersler, uzman öğretim üyeleri tarafından veriliyor.
 
Programa belediyelerin atanmış ve seçilmiş yöneticileri ile öncelikle imar, fen işleri, kentsel ulaşım sistemleri ve sinyalizasyon başta olmak üzere tüm belediye çalışanlarından koşulları lisansüstü eğitim yapmaya uygun olanların katılabiliyor. Öncelikle belediye çalışanlarına yönelik oluşturulan programda, kent estetiği, kent planlaması, peyzaj, afet yönetimi, trafik yönetimi ve kontrolü, ulaştırma mühendisliği ve planlama, ulaştırma ekonomisi gibi dersler de mevcut. 'Uzaktan Eğitim Destekli' programın toplam kontenjan sayısı 80 kişi ile sınırlı.

Program hakkında detaylı bilgi (http://www.bahcesehir.edu.tr/fakultesayfa/fenbilimleri/bolum/kentselgenel/id/01) internet adresinden edinilebilir.

Programdan yararlanmak isteyenler online başvurularını 31 Ocak 2012  tarihine kadar Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nün web sayfasındaki online başvuru formu doldurarak (https://ois.bahcesehir.edu.tr/ogrenciler/ogrencionkayit/index/fk/12) yapabilir. Başvuru yapanların mülakat sınavları, üniversite tarafından oluşturulacak bir komisyon tarafından bildirilecek tarih ve saatte Bahçeşehir Üniversitesi UYGAR Merkezi'nde yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tbbden-burslu-kentsel-sistemler-ve-ulastirma-yonetimi-egitimi_90336.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!