Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TCDD'den 'İhale' Açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarından (TCDD) yapılan açıklamada, kuruluşun iş ve işlemlerini yasa ve mevzuata göre gerçekleştirdiği belirtilerek, "TCDD'ye mahkeme kararının uygulanmasından dolayı yolsuzluk ithamı izahtan varestedir" denildi.

yapi.com.tr / AA
TCDD'den 'İhale' Açıklaması

TCDD'nin yazılı açıklamasında, bugün basın yayın organlarında ve internet sitelerinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi. TCDD'nin 157 yıllık bir kuruluş olduğu, iş ve işlemlerini yasalara ve mevzuata göre yaptığı ifade edilen açıklamada, kuruluşun iş ve işlemleri ile yapılan bütün ihalelerin denetime tabi olduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yolsuzluk yapıldığı iddia edilen Van Gölü'ne feribot yapımı ihalesine çıkılmış, teklifler uygun görülmediğinden ihale kuruluşumuzca iptal edilmiştir. Kuruluşumuzca ve Kamu İhale Kurumunca iptal edilen ihale; istekli tarafından açılan davada mahkemece geçerli kılınmıştır. Mahkeme kararını uygulama zorunluluğundan dolayı yükleniciyle sözleşme imzalanmıştır. TCDD'ye mahkeme kararının uygulanmasından dolayı yolsuzluk ithamı izahtan varestedir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/tcddden-ihale-aciklamasi_115305.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!