Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TCDD'ye Ait Limanlar Özelleştirme Kapsamına Alındı

TCDD'ye ait limanlar özelleştirme kapsamına alındı. Özelleştirme süreci 1 yıl içinde tamamlanacak. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayıml

Dünyab>TCDD'ye ait limanlar özelleştirme kapsamına alındı. Özelleştirme süreci 1 yıl içinde tamamlanacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Özelleştirme Yüksek Kurulu kararına göre, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın 23/11/2004 tarih ve 12150 sayılı yazısına istinaden, TCDD'ye ait Bandırma, İzmir, Samsun, Derince, Mersin ve İskenderun limanlarının özelleştirme programına alınmasına, sözkonusu limanların "İşletme Hakkı Verilmesi", "Kiralama" ve/veya mülkiyetin devri dışındaki diğer yöntemlerle özelleştirilmelerine ve özelleştirme işlemlerinin 12 ay içerisinde gerçekleştirilmesine karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, yukarıda belirtilen limanların özelleştirme işlemleri tamamlanıncaya kadar TCDD'nin yönetiminde kalmasına, özelleştirme sonrası bu limanları devralacak yatırımcıların bakım onarım ve diğer yükümlülüklerine ilişkin denetim ve kontrollerinin TCDD tarafından yerine getirilmesine ve bu limanların özelleştirilmesi ile elde edilecek gelirlerin, Bakanlar Kurulu Kararıyla belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde TCDD Genel Müdürlüğü'ne devredilmesini teminen Hazineye aktarılmasına karar verildiği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tcddye-ait-limanlar-ozellestirme-kapsamina-alindi_22106.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!