Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TÇMB'nin Yeni Başkanı Mustafa Güçlü

Birliğin açıklamasına göre, 2001 yılından itibaren TÇMB Yönetim Kurulu üyesi, 2004-2008 yılları arasında başkan yardımcısı ve 2008 yılından bugüne de başkan vekili olan Güçlü, görevini 2001'den beri TÇBM Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Adnan İğnebekçili'den devraldı. Güçlü, TÇMB'nin 19. başkanı oldu.

yapi.com.tr
TÇMB'nin Yeni Başkanı Mustafa Güçlü

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanlığına oybirliğiyle Mustafa Güçlü seçildi. 2001 yılından itibaren TÇMB Yönetim Kurulu üyesi ve  2004-2008 yılları arasında başkan yardımcısı ve 2008 yılından bugüne de başkan vekili olan Güçlü, görevini 2001 yılından beri TÇBM Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Adnan İğnebekçili’den devraldı. İğnebekçili, Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü SET Çimento San. ve Tic. A.Ş’nin bağlı bulunduğu fabrikalarıyla birlikte LİMAK San. ve Tic. A.Ş’ye satış sürecinin tamamlanmasının ardından 16 Mayıs 2011 tarihinde TÇMB Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığından istifa etmişti.

TÇMB’nin 19.’ncu Başkanı olan ve halen Çimentaş Topluluğu’nda Genel İlişkiler Koordinatörlüğünü yürüten Güçlü, TÇMB’de 2001 yılından beri yönetim kurulu üyesidir. 2004 yılında TÇMB Başkan Yardımcısı olan Güçlü, 28 Şubat 2008 tarihinden beri de başkan vekili olarak görev yapıyordu.

Mustafa Güçlü

1948 İzmir doğumlu olan Mustafa Güçlü, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu. 1972-1984 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapan Güçlü, 1985 yılından itibaren Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de çalışmaya başladı.Yaşar Grubu’nda önce Genel Müdür Yardımcısı ardından Genel Müdür olan Güçlü, 1989 yılında Yaşar Topluluğu’nun Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

1991 yılında ise Tekel Genel Müdürlüğü’ne atanan Güçlü, 1992 yılında ise Başkan Yardımcısı olarak Yaşar Topluluğu’na geri döndü. Yaşar Grubu’nda 1995 yılına kadar Dış Ticaret ve Taahhüt Grubu’ndan Sorumlu Başkanlık görevini yürüten Güçlü, 1996’da Finansman ve Planlama Grup Başkanlığı görevine getirildi. Güçlü, aynı dönemde, Yaşar Holding İcra Komitesi Üyeliği görevini de üstlendi.

2000 yılı Mayıs ayında Çimentaş Topluluğu’na katılarak Genel Koordinatörlük ve İcra Komitesi Başkanlığı’nı üstlenen Mustafa Güçlü, halen Çimentaş Topluluğu’nun Genel İlişkiler Koordinatörlüğü’nü yürütmektedir. Güçlü, evli ve bir çocuk babası olup İngilizce biliyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tcmbnin-yeni-baskani-mustafa-guclu_88098.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!