Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TEBA Kalite Bağımlısı Olmaya Devam Ediyor

Klima Santrallerinde Türkiye'de TÜV'den Onaylı Hijyen Sertifikasını Alan İlk Kuruluş Yine; TEBA Teba TKS 50 HYG Serisi klima santrallerinin hi

TEBA ISK. A.Ş.
TEBA Kalite Bağımlısı Olmaya Devam Ediyor

b>Klima Santrallerinde Türkiye'de TÜV'den Onaylı Hijyen Sertifikasını Alan İlk Kuruluş Yine; TEBA
Teba TKS 50 HYG Serisi klima santrallerinin hijyenik özelliklere sahip olduğu, Alman TÜV Süddeutschland Bau and Betrieb tarafından DIN 1946-4 ve EN 13053 standartlarına göre onaylanarak sertifikalandırıldı.
Sertifikaya esas teşkil eden hijyen testleri;
. DIN 1946-4, Klima Tekniği-Hastanelerde İklimlendirme Cihazları,
. EN 13053, Binalar için havalandırma-Klima cihazları-Cihazların, Cihaz bileşenlerinin ve bölümlerinin değerlendirmesi ve performansı ( Nisan 2002'de yürürlüğe girmiştir ),
. EN 1886 , Binalar için havalandırma-Klima cihazları-Mekanik performans standartları gözönüne alınarak yapılmıştır.

Teba TKS 50 HYG Hijyenik Klima Santralleri, hijyen ve temiz oda şartlarını gerektiren hastane, laboratuar, ilaç, gıda, elektronik vb. uygulama alanları için özel olarak üretilmiştir.

Konfor klima ve havalandırma sistemlerinin amacı genelde iç ortam havasının sıcaklık, nem ve taze hava oranını istenilen konfor şartlarında tutmaktır.

Hijyenik klima sistemlerinde ise, partikül çapı ve sayısı ile mikroorganizma türü ve miktarı konfor klima koşullarına ilave olarak kontrol edilmesi gereken ek parametrelerdir. Bu nedenle hijyenik klima sistemlerinde kullanılacak tüm ekipmanların hijyen koşullarına uygun seçilmesi gereklidir. Bu ekipmanlar içinde havayı şartlandırarak hazırlayan klima santralleri ise en önemli ana ekipmanlardan biridir.

Hijyenik Klima Santrallerinin sahip olması gereken teknik ve yapısal özellikler:

Hijyenik klima santrallerinin bütün hücre ve elemanlarının sahip olması gereken teknik ve yapısal özelliklerini dört ana kural çerçevesinde toplamak mümkündür. Bu ana kurallar:

. Santrale partikül ve mikroorganizma transferinin önlenmesi,
. Santralde partikül ve mikroorganizmanın birikmemesi,
. Santralde partikül ve mikroorganizmanın oluşmaması,
. Santralın rahatlıkla temizlenmesi veya dezenfekte edilebilmesi.

Teba hijyenik klima santrallerinin içerisinde kullanılan ekipmanların hijyenik normlara uygunluğu gerek testlerle gerkese üretici firma sertifikalarıyla onaylanmıştır.

Kaset Hava Sızdırmazlığı:

Yapılan pozitif (+700Pa) ve negatif ( -400Pa) basınç testleri sonucunda Teba Hijyenik Klima Santralı en iyi sınıf olan "B" sınıfına dahildir.

Filtre by-pass kaçak testleri:

Filtre hücresine +400Pa basınç altında yapılan testler neticesinde Teba Hijyenik Klima Santralı en yüksek sınıf olan F9 sınıfı filtre kullanılabilecek yeterlilikte bulunmuştur. EN 1886'ya göre F9 sınıfı filtreler için izin verilen filtre by-pass kaçağının hacimsel debisi, filtre hücresinde +400 Pa'lık basınç altında standart hacimsel debinin % 1'idir. Test edilen Teba Hijyenik Klima Santralinde bu değer % 0,29 olarak istenilenin çok altında ölçümlenmiştir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/teba-kalite-bagimlisi-olmaya-devam-ediyor_2240.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!