Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TEKEL’e Danıştay Freni

Danıştay 6'ncı Dairesi, Alsancak'ta spor salonu arkasındaki eski TEKEL binalarının değerini artırmak için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) yaptığı imar değişikliklerinin yürütmesini durdurdu. ÖİB, özelleştirme sürecinden önce 2008 yılında, eski sigara fabrikasının da bulunduğu alanın imar notunu “resmi tesis”ten çıkararak, “tali iş

Cumhuriyet Ege
TEKEL’e Danıştay Freni

Danıştay 6'ncı Dairesi, Alsancak'ta spor salonu arkasındaki eski TEKEL binalarının değerini artırmak için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) yaptığı imar değişikliklerinin yürütmesini durdurdu. ÖİB, özelleştirme sürecinden önce 2008 yılında, eski sigara fabrikasının da bulunduğu alanın imar notunu “resmi tesis”ten çıkararak, “tali iş merkezi”ne dönüştürmüş, bölgede yoğunluk artışı getirmişti.

Plan değişikliğine İzmir Büyükşehir ve Konak belediyelerinin yanı sıra, Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi itiraz etmişti. İtirazların reddedilmesi üzerine dosyanın taşındığı Danıştay 6. Dairesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Sigara fabrikası kapatıldıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilen söz konusu alan üzerinde Arkas Grubu, butik oteller ve alışveriş merkezi yapmak istiyordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tekele-danistay-freni_78682.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!