Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tekfen Holding Libya'daki Projesinin Çalışmalarını Belirsiz Bir Süre İçin Durdurdu

Tekfen Holding, Libya'daki çalışmalarını belirsiz bir süre için durdurdu. Tekfen Holding A.Ş'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, son günlerde Libya'da yaşanan olaylar sonrasında bu ülkede faaliyet gösteren bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. (Tekfen İnşaat) ile ilgili olarak açıklama yapma gereği

yapi.com.tr / AA
Tekfen Holding Libya'daki Projesinin Çalışmalarını Belirsiz Bir Süre İçin Durdurdu

Tekfen Holding, Libya'daki çalışmalarını belirsiz bir süre için durdurdu. Tekfen Holding A.Ş'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, son günlerde Libya'da yaşanan olaylar sonrasında bu ülkede faaliyet gösteren bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. (Tekfen İnşaat) ile ilgili olarak açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Tekfen İnşaat'ın, 2006 yılından bu yana Libya'da Tekfen-TML Ortaklığı'nda Sahra çölünden Akdeniz kıyısına su taşıyacak olan Büyük Nehir Projesini (The Great Man Made River) üstlendiği ve toplam 535 milyon dolarlık projenin 358 milyon dolar tutarındaki yüzde 67'lik kısmının Tekfen İnşaat'a ait olduğu dile getirilen açıklamada, projenin 2010 yıl sonu itibariyle Tekfen payının 218 milyon dolarlık kısmının tamamlandığı, henüz tamamlanmayan kalan iş miktarının 140 milyon dolar mertebesinde olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada, bu tutarın, Tekfen İnşaat'ın yıl sonu toplam kalan iş miktarının yüzde 7,5'ini oluşturduğu dile getirilerek, şunlar kaydedildi:

''21 Şubat 2011 Pazartesi günü sabaha karşı şirket'in Kufra'da bulunan ana şantiyesinde meydana gelen yağmalama olayları sonrasında çeşitli iş makineleri ve araçlar kontrolümüz dışında şantiye dışına çıkarılmıştır. Projede Libya dışından toplam 1.197 çalışanın 407'si Türk olup, herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmamıştır. Çalışanlarımızın tamamına yakını ana şantiyemizde toplanmış ve Libya'dan güvenle tahliyeleri ve ülkelerine ulaştırılması için Hükümetimiz, ilgili elçilikler ve Libya yetkili makamları nezdinde her türlü girişimde bulunulmaktadır.

Bu aşamada, Tekfen olarak birinci önceliğimiz tüm çalışanlarımızın can güvenliği içerisinde tahliyesinin sağlanmasıdır. Son durum itibariyle yaşanan bu olağanüstü gelişmeler sonrasında Libya'daki projemizin çalışmaları mücbir sebepler nedeniyle belirsiz bir süre için durdurulmuştur. Tekfen İnşaat'ın son dönemde siyasi ve toplumsal hareketlerin yoğun olarak yaşandığı Mısır, Tunus, Bahreyn ve Yemen'de şantiyesi ya da üstlendiği herhangi bir projesi bulunmamaktadır. Gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir''.


ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/tekfen-holding-libyadaki-projesinin-calismalarini-belirsiz-bir-sure-icin-durdurdu_85891.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!