Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Teknik Yapı Konukları 'Misafir Evleri'nde Ağırlayacak

Teknik Yapı'nın Tuzla'da gerçekleştireceği 5 bin 500 dairelik sitede, Türkler'in konuk ağırlama alışkanlıklarını değiştirecek ''misafir evlerine'' yer verilecek. Siteden daire alacaklar, bu imkan sayesinde konuklarını sitenin sosyal binasındaki misafir evlerinde ağırlayarak, misafirleri için oda ayıracakları daha büyük daireye fazladan para ödemek

yapi.com.tr / AA
Teknik Yapı Konukları 'Misafir Evleri'nde Ağırlayacak

Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, Tuzla'da Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) açtığı iki ihaleyi kazandıklarını ve bu arsalar üzerinde 5 bin 500 konutluk proje yapacaklarını belirtti. Projede şu ana kadar Türkiye'de hiç olmayan, belki dünyada modeli bulunmayan bir yeniliği hayata geçireceklerini ifade eden Durbakayım, ''Arada bir anneniz, babanız gelip kaldığı için veya okula giden çocuğunuz belki bir iki sene sonra yurt dışına gidecek veya evlenecek, o nedenle 3 artı 1 eve ihtiyacınız var diyelim. Biz diyoruz ki 'boşu boşuna 3 artı 1 almayın, 2 artı 1 alın, ihtiyacınız olan odayı sitedeki sosyal binada yer alan konuk odalardan cüzi bir rakamla kiralayın ve ihtiyacınız müddetince kullanın'...'' dedi.
    
Bu odaların site içinde yer aldığını, mutfağı ve banyosu bulunduğunu belirten Durbakayım, ''İhtiyacı olan konut sahibi talep edecek. Rezervasyon yaptıracak. Bu odaların temizliğini, elektriğini, suyunu karşılayan çok cüzi bir bedel ödeyeceksiniz. Buradan sağlanan geliri sitenin giderlerini aşağı düşürmek için ortak giderlere koyacağız'' diye konuştu. Durbakayım, bu odalardan 5-10 tanesinin acil durumlar için rezervde tutulacağını, 5 bin 500 konutluk projede konuk odalarından yaklaşık 200 adet olacağını belirtti. Teknik Yapı olarak bina yapımı dışında, 5 yıldır binalarda yönetim işine de el attıklarını söyleyen Durbakayım, Kartal'daki Uplife Park projesinde sitenin kiraya verilen ortak alanlarından sağlanan gelirin, aidatları yüzde 22 aşağı çektiğine işaret etti.
    
''Şimdiden THY çalışanlarından bin 500 talep geldi''
    
Projede tercihe göre mutfaksız evler olacağını belirten Durbakayım, ''Komplekste insanların en iyi, en ucuz şekilde ihtiyaçlarını temin edeceği restoranlar, fast foodlar olacak. Eğer evi bir otel odası gibi kullanıyor, mutfakta bir şey pişirmiyorsanız, çay kahve içiyorsanız o zaman mutfak teferruatı sizin için fazla. Küçük evlerde kullanmadığınız ekipmanlar fazlalık geliyor. Biz evi öyle bir dizayn ediyoruz ki siz istemiyorsanız bu üniteleri yapmıyoruz, onun yerine dolap koyuyoruz. Tuzla projesinde bunlar yer alıyor. Sonradan ihtiyaç olduğunda ise tesis hazır, o ünite kaldırılıp diğer ünite konabiliyor'' dedi. Bu uygulamanın stüdyo daireler için geçerli olacağını söyleyen Durbakayım, bunun bütün projenin yüzde 10'unu geçmeyeceğini kaydetti.
    
Nazmi Durbakayım, ''Tuzla'da 5 bin 500 konut yapıyoruz, orada şehir kuruyoruz. THY'nin teknik, mavi, beyaz yakalı çalışanları Sabiha Gökçen'e geliyor, daha şimdiden onlardan gelen 1.500 tane talep var'' diye konuştu. Tuzla'daki proje dışında Dragos'ta bir projeye başlayacaklarını, bunun dışında Uçaksavar sitesi projeleri bulunduğunu belirten Durbakayım, Teknik Yapı olarak, büyük projeler dışında ayrıca şehir içindeki tekil inşaatların da devam ettiğini, kendileri için irtibat noktası olan bu inşaatları hiçbir zaman bırakmayacaklarını söyledi.
    
''Tuzla'da mini bir şehir yapacağız''
    
Tuzla'da konut ve rezidans ağırlıklı bir proje yükseleceğini açıklayan Nazmi Durbakayım, toplam 300 bin 566 metrekarelik arsa üzerinde gerçekleşecek ''mini şehir''in, Emlak GYO ile yapacakları hasılat paylaşım modeline bağlı kalarak gerçekleştirileceğini ifade etti. Proje hakkında bilgi veren Durbakayım, şunları kaydetti:
    
''Emlak GYO'dan kazandığımız bu ihale, Tuzla'yı Ataşehir ve Kartal'da olduğu gibi markalı projelerin çekim merkezi yapmak için önemli bir fırsat yarattı. Kara, hava ve deniz ulaşımının tam merkezi olan Tuzla, bugüne kadar sadece sayfiye ve küçük çaplı ekonomik sitelere ev sahipliği yapan bir bölge olarak biliniyordu. Kartal ve Ataşehir'de olduğu gibi Tuzla'da gerçekleştireceğimiz projede, lükse kaçmadan Bağdat Caddesi'ndeki yüksek kaliteyi, ekonomik rakamlarla sunmayı hedefliyoruz. Bizim için oldukça önemli bir konumda bulunan Tuzla, markalı konutların Kartal'dan sonraki ilk durağı olacak bir potansiyele sahip. Ataşehir ve Kartal'da olduğu gibi Tuzla'da da değer yaratan projeler gerçekleştirmek için ilk adımı en kısa zamanda atacağız. Bu kapsamda Tuzla'nın konumuna uygun, ekonomik değerleri ön planda tutan yaklaşık 5 bin 500 konuttan oluşan mini bir şehir yapacağız. Projemizde kreşinden parkına, ticaret merkezinden okuluna kadar geniş sosyal alanlar yer alacak. Burada gerçekleştireceğimiz projenin yaklaşık 1 milyar lira büyüklüğünde olacağını öngörüyoruz.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/teknik-yapi-konuklari-misafir-evlerinde-agirlayacak_86679.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!