Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Teknotel Telekom'dan İnşaat Sektörüne Özel Çözüm Önerileri

Hareketli bir dönemden geçen inşaat sektöründe, artan ilgi ve talepler doğrultusunda firmaların haberleşme altyapıları ve kritik uygulamalarının kesintisiz, güvenli ve yüksek performansla çalışması büyük önem arz ediyor. Teknotel Telekom, sektör firmalarının erişim ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarak anahtar teslim projeler geliştiriyor.

yapi.com.tr
Teknotel Telekom'dan İnşaat Sektörüne Özel Çözüm Önerileri

GYODER verilerine göre 2011 yılını tahminlerin de ötesinde, yüzde 10’luk bir büyüme ile kapatan inşaat sektörü firmaları; ofis, şantiyeler ve merkezleri arasında sağlıklı bir iletişim altyapısına giderek daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. Teknotel Telekom, sunduğu çözümlerle sektör firmalarının ihtiyacına yönelik anahtar teslim projeler geliştirirken, en gelişmiş teknolojileri sunma iddiasını taşıyor. Teknotel’in hizmetlerinden yararlanan firmalar arasında ise Dumankaya ve TeknikYapı gibi Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketleri yer alıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında yeni konut projelerine imza atan inşaat firmaları, faaliyeti süren projelerin şantiye binalarının yanı sıra tamamlanmış projelerin satış ofisleri ile genel merkez arasında sağlıklı bir erişime ihtiyaç duyuyor. Firmalar için önem arz eden diğer bir konu ise kritik uygulamalarının bulunduğu sunucularının kesintisiz çalışması. Örneğin, tanıtımlarını yaptıkları web sitelerinin kesintisiz çalışması ve ziyaretçi yoğunluğu karşısında çökmeden işlevini yerine getirmesi, firmaların prestiji açısından önemli. Bu nedenle inşaat firmaları, erişim ve sunucu barındırma servisi alırken yedekli altyapılar üzerinden, kesintisiz, güvenli ve yüksek performansla sunulan hizmetleri tercih ediyorlar.

Kesintisiz ve sorunsuz iletişim için özel olarak tasarlanmış olan Teknotel Telekom Veri Merkezleri, meydana gelebilecek olağanüstü durumlarda (yangın, deprem, sel, vb.) devreye giren güvenlik ve altyapı önlemleri ile korunurken, erişim altyapısı ise Telekom tarafında gerçekleşebilecek hat kesintilerinde, direkt yurtdışı fiber ve uydu altyapılarının yedeklemesi ile inşaat firmalarına kesintisizlik garantisi sağlıyor.

Teknotel Telekom’un inşaat firmalarına sunduğu çözümlerin kapsamında, farklı teknolojilerin kullanıldığı T-METRO, T-DSL, Colocation ve uçtan uca sanal özel ağ (VPN) hizmetleri bulunuyor. Fiber optik altyapılar üzerinden sunulan, yüksek kapasiteli, paylaşımsız, simetrik erişim sunan T-METRO; çeşitli kapasite alternatifleri ile xDSL bakır altyapı üzerinden, ekonomik ve asimetrik erişim sunan T-DSL, inşaat firmalarının farklı ölçeklerdeki karasal iletişim ihtiyaçlarını karşılıyor. Colocation hizmeti, yoğun trafik nedeni ile kurumun kendi ağında meydana gelebilecek aşırı yüklenmeleri önlerken, servislerin dünya standardında sağlandığı bir veri merkezinden hizmet almasını sağlıyor.

Sanal özel ağ yani VPN hizmeti ise inşaat firmaları gibi genel merkez dışında birçok operasyon noktası bulunan kuruluşları, bu noktalarla genel merkez arasında uçtan uca, güvenli ve özel bir ağ üzerinden birbirine bağlamak için kullanılan bir çözüm. Her firma için, ihtiyaçları doğrultusunda güvenli, esnek ve ekonomik bir VPN altyapısı kurulabiliyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/teknotel-telekomdan-insaat-sektorune-ozel-cozum-onerileri_90771.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!