Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tekom-Puk, AREVA Sınavını Başarıyla Geçti

Fransız menşeli AREVA firmasına ait AREVA T&D Sourcing Delegation Turkey bölümü, İzmir Tekom-Puk tesislerinde bir kalite ve sistem denetimi gerçekleştirdi. Denetim kapsamında bir gün süreyle firmanın tüm bölümleri ve faaliyetleri detaylı bir şekilde incelenirken, denetimin sonucunda Tekom-Puk, 100 üzerinden 81 puan alarak "A" sınıfı tedarikçi olma

yapi.com.tr
Tekom-Puk, AREVA Sınavını Başarıyla Geçti

Özellikle nükleer ve yenilenebilir enerji konusunda dünya lideri konumunda olan Fransız menşeli AREVA firmasına ait AREVA T&D Sourcing Delegation Turkey bölümü, İzmir Tekom-Puk tesislerinde bir kalite ve sistem denetimi gerçekleştirdi. Denetim kapsamında bir gün süreyle firmanın tüm bölümleri ve faaliyetleri detaylı bir şekilde incelenirken, denetimin sonucunda Tekom-Puk, 100 üzerinden 81 puan alarak "A" sınıfı tedarikçi olma hakkını kazandı.

Bilindiği üzere AREVA dünyanın birçok farklı ülkesinde enerji iletimi ve dağıtımına yönelik yatırımlarda büyük rol üstleniyor. Faaliyetleri sırasında farklı sektörlerden yüzlerce seçilmiş tedarikçi ile çalışıyor. Tedarikçilerini seçerken oldukça titiz denetim süreçlerinden geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde bu titiz denetimlerinden birini de Tekom-Puk'da gerçekleştirdi. Tam gün süren denetim sonucunda Tekom-Puk, Areva'nın "A" sınıfı tedarikçileri arasındaki yerini almayı başardı. Tekom-Puk açısından son derece başarılı geçen denetim ile beraber, firmaya, gelecek yatırımlar kapsamında ihtiyaç duyulacak olan kablo taşıma ve destekleme sistemlerinin tedariki anlamında büyük bir imkân doğmuş bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Genel Müdür Murad Saygın, yapılan denetimin Tekom-Puk açısından çok önemli olduğunun altını çizerken, firmanın bu denetimden başarılı bir sonuçla çıkmasının Türk sanayisinin gelmiş olduğu seviye bakımından da bir gösterge olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

"Tekom-Puk, özellikle son yıllarda sadece Türkiye içerisinde değil, dış ülkelerde de birçok endüstriyel ve enerji konulu projeye mal tedariğinde bulunuyor. Hatta şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki, gerçekleştirdiğimiz projelerin büyük bir bölümü endüstriyel ve enerji projeleri. Tekom-Puk bu kapsamda her geçen gün daha güçlü bir marka oluyor. Gerçekleştirilen bu denetimden olumlu bir netice almamız bizim için çok mutluluk ve kıvanç verici olmakla beraber beklediğimiz bir sonuçtu. Denetimin sonucu sektörde doğru yolda olduğumuzu bir kez daha ispat etmiş oldu. Bu sonuçla birlikte sanıyorum önümüzdeki dönemde AREVA ile daha yoğun bir işbirliğimiz olacak. Yanı sıra, bu sonuç sektörde yer alan benzer müşterilerimiz açısından da önemli bir referans ve örnek teşkil edecek."

ETİKETLER: firma enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/tekom-puk-areva-sinavini-basariyla-gecti_82052.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!